If Kindlustuse blogi

Kas ATV-le on samuti võimalik kindlustust sõlmida?

Foto: Shutterstock.

Suviti liigub ikka suuremal hulgal ringi nii-öelda mõnevõrra erilisemaid mootorsõidukeid – näiteks ATV-d –, mis sageli külmematel perioodidel sooja garaaži on viidud. 

Siit ka küsimus: kas ATV tohib liikluses osaleda ning millisele sõidukitele saab kindlustust üldse teha?

Millisena ATV on registreeritud?

Seda, kas ATV-ga tohib liiklusesse minna või mitte, oleneb sellest, mis alustel on sõiduk registreeritud. 

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg toob välja, et ATV-ga tohib liiklusesse minna ainult juhul, kui see on registreeritud mootorrattana või väiketraktrotina. Samuti kaasneb sellega kohe ka kohustus sõlmida ATV-le liikluskindlustus ja omada kehtivat tehnoülevaatust.

“Kui aga ATV on registreeritud maastikusõidukina (kategooria MS2), siis liikluskindlustust sõlmima ei pea, kuna seaduse järgi ei tohi sellega teeliikluses osaleda,” selgitas Veilberg. 

Siiski soovitab Veilberg alati teha õnnetusjuhtumikindlustuse ning seda eriti veel juhul, kui tegemist on maastikusõidukiga, millel kohustuslik liikluskindlustus puudub. 

Kas ATV-le saab vajadusel ka kasko sõlmida?

Mootorsõidukid ja nendega kaasnevad kahjud ei ole kindlasti odav lõbu, mistõttu annab alati ekstra turvatunnet kaskokindlustus. Sama põhimõte kehtib ka tegelikult ATV-de kohta. Veilbergi sõnul saab sarnaselt mootorrattale kindlustada motokaskoga ka enda ATV, aga seda juhul, kui see on jällegi registreeritud mootorrattana ja sellega võib legaalselt tänavatel sõita. 

“Tegelikult saab kaskokindlustusega kaitsta ka maastikusõidukina arvel olevat ATV-d, kuid sellisel juhul peab sõidukil olema registreerimisnumber,” lisas ta. 

Selle kohta, millised kaitsed motokaskoga ATV-le rakenduvad, saab lähemalt lugeda siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.