If Kindlustuse blogi

Kas autoabi tasub kutsuda ainult siis kui vaja puksiirabi?

Talvisel ajal vajavad autod aeg-ajalt käivitusabi.Foto: Shutterstock

Autoga hätta sattumise korral on If Kindlustuse kaskokindlustuse klientidel võimalus pöörduda autoabi poole. Kas autoabi aitab ainult auto pukseerimisel või milliste probleemide korral autoabi ikkagi oma abikäe ulatab?

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul ei piirdu autoabi ainult puksiirteenusega: „Kui pukseerimisabi kaasneb ka Ifi liikluskindlustusega, siis Ifi kaskokindlustuse raames on autoabi kaitse oluliselt laiem. Autoabi korraldab ka auto tehnilise rikke korral ka inimeste soovitud sihtkohta viimise,” selgitab Piiroja. Kui kohapeal auto käivitamine ei õnnestu, siis viiakse auto ka remonditöökotta. 

Talvisel ajal vajavad autod ka aeg-ajalt käivitusabi või on auto libedaga teelt ära vajunud ning vajatakse lumehangest väljatõmbamist. Küll aga tasub Piiroja sõnul meeles pidada, et auto kinnijäämise korral aidatakse ikka siis, kui auto on hädas kas parklas või teel. “Kui on mindud kuskil rappa või tühjale põllule, siis sinna autoabi järgi ei tule,” märgib Piiroja.

“Talvisel ajal tuleb arvestada, et väga ekstreemsete olude korral, näiteks tugeva lumetormi esinemisel, ei ole alati võimalik kiiret lahendust saada,” nendib Piiroja. 

Autoabi tuleb appi ka siis, kui autol on tee peal kütus otsa saanud või kui rehv vajab vahetamist. 

Seega tasub If Kindlustuse kaskokindlustuse klientidel autoga tee äärde jäämisel esimese asjana just Ifi autoabisse helistada numbril (+372) 777 1211, sel viisil saad mure lahendama hakata ilma suuremate väljaminekuteta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.