Kas elektriautodel on rohkem kahjusid kui teistel autodel?

Elektriautosid on tänavatel aina rohkem.Foto: Shutterstock

Elektriautosid on tänavatel küll üha rohkem, ent sellegipoolest on inimestel veel umbusk, kas need autod ikka peavad vastu või kas liikluses tuleb nendega ette rohkem kahjusid?

Suures plaanis vahet ei ole

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus lükkab sellise väite ümber. “Kindlustuse poole pealt võib öelda, et need kahjud on väga sarnased kõigi teiste autodega,” selgitab Kruus. 

Elektriautode puhul mängib väga olulist rolli ka kõiksugused küsimused akudega. Kui sageli tuleb ette, et elektriauto omanikud jäävad oma autoga teepervele, sest aku saab lihtsalt sõidu ajal tühjaks ning laadimispunkti ei jõuta?

Kruusi sõnul ei ole ka siin näha märkimisväärset pöördumiste arvu Autoabi poole. “Sõidukijuhid on ettenägelikud ning mõtlevad oma teekonna läbi ning jõutakse ilusti soovitud sihtkohta,” räägib ta.

Elektriauto kaskoga on ka laadimistarvikud kindlustatud

Kui sõlmid Ifis enda elektrisõidukile kaskokindlustuse, siis pakub If teadaolevalt kõrgeimat hüvitist, mis on koguni 15% kõrgem. Seda juhul, kui sõiduk on õnnetuse tagajärjel hävinud või selle taastamine ei ole enam mõistlik.

Lisaks on kaskoga kaitstud ka elektriauto laadimisega seotud vahendid. Kui õnnetuses saab kahjustada või lihtsalt varastatakse laadimiskaabel või -seade, siis hüvitatakse kahju 2000 euro ulatuses ja seda ilma omavastutuseta.

Seega, kui soovid oma elektriautole sõlmida kaskokindlustust, siis tasub vaadata Ifi kaskopaketi poole ja valida endale sobivaim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.