If Kindlustuse blogi

Kas gaasiseadme lisamine muudab kindlustuse hinda?

Foto: Shutterstock

Gaasiseadme järelpaigalduse korral kasutatakse enamjaolt LPG seadet, mida saab lisada enamikele autodele. CNG ehk surugaasi kasutavad lahendused on keerulisemad ja need ehitatakse tavaliselt juba tehases.

Gaasiseadme paigaldamine on eriti mõistlik suurema kütusekuluga autodele. Hästi levinud on see just ameerika päritolu sõidukitel, mis võivad olla kulukad just kütusetarbimise osas.

Mis aga juhtub kindlustuse hinnaga, kui lasen oma autole gaasiseadme panna? If Kindlustuse sõnul ei muuda seadme paigaldamine kindlustusmakset. Esiteks ei muuda gaasi kasutamine auto võimsust ega kiirusomadusi, mis on üks kindlustushinna määramise komponentidest.

Auto riskiaste ei muutu

Samuti ei ole litsenseeritud kohas paigaldatud lahenduse puhul auto kasutamine ohtlikum ega riskantsem, seega puudub alus ka kindlustusmäära tõstmiseks. Loomulikult kehtib siin eeldus, et seadme paigaldavad professionaalid, mitte ei tehta seda ise ja ilma vastavaid teadmisi omamata.

Seepärast tuleb ka gaasiseadme lisamine registreerida Maanteeametis, kus vaadatakse üle ka seadme paigaldamise korrektsus ning ohutus. Garantiiga ja liisingus oleva auto puhul on loomulikult oluline suhelda kõige esimesena ametliku esindusega, et vältida garantii katkemist.

Kui plaan on selline seade oma autole lisada ning tekib veel lisaküsimusi või kahtlusi kindlustuse osas, siis kindlasti on mõistlik seda küsida kindlustusandjalt, et võimalikke probleeme vältida. Võimalik on helistada If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211 või arvutada otse veebilehelt kaskokindlustuse ja liikluskindlustuse hinda.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.