Kas ikka tasub kohe liiklusesse tormata, kui autoklaasid on udused või jäised? 

Foto: Shutterstock.

Talve saabudes on autojuhi jaoks tavaline olukord, kus enne sõidu alustamist on vaja kõigepealt auto jääst ja lumest puhastada. Sama kehtib ka loomulikult autoklaaside kohta.

“Jäiste või uduste klaasidega sõitma hakkamisega kaasneb suur oht, kuna juhi vaateväli on piiratud. Kui juht ei näe kõike enda ümber toimuvat, võib juhtuda väga tõsiste tagajärgedega õnnetus,” hoiatas If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus ohtude eest, mis tekivad liigsel kiirustamisel. 

Kui esiklaasist ei ole võimalik täies ulatuses läbi näha, siis on kerge mitte märgata teed ületama asuvat jalakäijat või ristuval teel liikuvat sõidukit. “Kehv vaateväli, õues olev pimedus ja praegusel ajal tihti esinev sadu annavad kokku väga ohtliku olukorra, kus õnnetuse juhtumise risk on väga suur,” selgitas Kruus.

Udused või jäised klaasid tuleb enne sõidu alustamist täielikult puhtaks teha. Kui jäise klaasi väljastpoolt kaabitsaga puhastamine on tavaline, siis klaasi siseküljele tekkiv niiskus või härmatis jäetakse tihtipeale tähelepanuta. 

Kruusi sõnul on sügisel klaaside siseküljele tekkiv niiskus väga levinud. Tavapäraselt suunatakse salongi õhupuhurid esiklaasile ja oodatakse kuni klaas kuivama hakkab. 

Tegelikkuses kuivab sellisel moel klaas päris kaua ning läbipaistev ala suureneb aegamööda. Kuna tihti on kiire, siis alustatakse sõitu pooleldi puhaste klaasidega, mis on väga ohtlik. “Seestpoolt uduste klaaside vastu on kõige efektiivsem kasutada sobivat lappi, millega niiskus ära kuivatada. See võtab mõne hetke ja on jõukohane kõigile,” selgitas Kruus.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.