If Kindlustuse blogi

Kas ja millal küsitakse kaskokindlustuse sõlmimisel sõidukist fotosid?

Foto: Shutterstock.

Enne kaskokindlustuse lepingu sõlmimist peab kindlustusselts ennekõike veenduma, et sinu sõiduk vastaks teatud nõuetele. Sellega seoses võib tekkida küsimus – kas lepingu sõlmimisel peab kindlustusandjale saatma ka pildid enda sõidukist?

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja räägib, et mõnikord on vaja ka fotosid, aga tihtilugu piisab ka ainult sõiduki ja kindlustusvõtja põhilistest andmetest.

Piiroja selgitab, et tavaliselt on näiteks uuemate autode puhul fotosid vaja harvematel juhtudel kui vanemate autode puhul.

Millised peavad fotod olema?

Auto fotod tuleb kindlustusseltsile saata vaid siis, kui saad kindlustuselt sellekohase palve e-mailile. Kui teadet sinu e-mailile ei ilmu, pole neid ka vaja. 

Juhul, kui peaksidki saama kindlustuselt palve, tuleks pildistamisel järgida paari olulist punkti. Esmalt veendu, et auto on pildistamise hetkel puhas. Pildid tuleks kindlasti teha päevasel ajal, kui väljas on valge. 

Tähtis on teha pildid nii, et kõik sõiduki osad ja detailid jääksid kenasti peale. Tee pilt: sõiduki vasakust ja paremast küljest, esi- ja tagaosast, rehvist ning esiklaasist. Kui sõidukil esineb mõningaid kahjustusi (mõlk, kriim jne), tuleks ka nendest teha pilt. 

Fotod tuleks kindlustusandjale saata vähemalt kolme päeva jooksul pärast kirja saamist. Oluline on meeles pidada, et kui hakkad kindlustusseltsile fotosid saatma, pane kirjale kindlasti juurde ka poliisi number. 

Täpsem juhend sellest, millised fotod peavad olema, saab vaadata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.