Kas ja millal tasub kindlustusse pöördumise asemel teha omanikevaheline kokkulepe?

Foto:Shutterstock.

Mõnikord juhtuvad liikluses õnnetused, mille puhul arvavad mõlemad osapooled, et neil on lihtsam saada omavahelisele kokkuleppele ja nad ei soovigi õnnetusest kindlustusseltsi teavitada.

Kas selline teguviis on lubatud ning kui jah, siis millal ja kuidas seda teha tohiks?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus räägib, et liiklusõnnetuste korral tuleb kindlustusseltsi ikkagi teavitada. “Sellest hoolimata saab aga hiljem kokku leppida kahjude hüvitamise asjaolud,” lisab ta.

Näiteid omanikevahelistest või isegi enda tekitatud olukordadest võib tuua mitmesuguseid. Kui inimene peaks näiteks sõidukiga sõitma oma koduaias vastu enda aiaposti, ei pea tingimata tõesti kindlustusele kohe helistama tormama.

Kui aga peaks juhtuma, et autoga sõidetakse vastu naabri aeda või sealt suisa läbi, tuleks kohe võimalike probleemide ja kahjukulude minimeerimiseks kindlustusega ühendust võtta.

Liiklusõnnetuse süüdlast on sageli raske kindlaks teha, sest sageli arvavad mõlemad osapooled, et neil oli õigus. Teistel juhtudel püüavad süüdlased oma vastutusest välja sehkeldada ning teadlikult valeinfot jagada.

Seepärast tulebki vaidluse korral hilisemate probleemide vältimiseks õnnetuse fikseerimiseks kutsuda välja politsei ning teavitada kindlustust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.