Kas kasko aitab, kui tõmban külmunud autoukse jõuga lahti ning ukselink jääb kätte?

Külmaga ust avades ole ettevaatlik, sest kaskokindlustus selliseid kahjusid ei korva.Foto: Shutterstock

Talvisel ajal võib krõbedate külmadega tulla ette olukordi, kus näiteks autouks on kinni külmunud. Liigset jõudu kasutades võib juhtuda, et kogemata jääb avatud ukse asemel näppude vahele lihtsalt ukse küljest lahti tulnud ukselink. Kas kasko aitab selliste külmast tingitud õnnetuste vastu?

Kasko on mõeldud ootamatute õnnetuste vastu

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus tuletab kõigepealt meelde, et kaskokindlustus on mõeldud eelkõige ootamatute õnnetuste vastu. “Ust avades tihendeid või ukselinki lõhkudes paraku kasko siinkohal ei aita,” nendib ta. Selliseid juhtumeid on hoolsa peremehena käitudes võimalik vältida. 

Kindlasti tasub vältida uste avamisel toore jõu kasutamist. Pigem tasub avada mõnda teist ust ning seejärel seestpoolt kinni jäänud ust proovida avada. Tihendeid on mõistlik talvisel ajal vastava määrdega määrida, et need nii tugevalt kinni ei külmuks.

Samamoodi ei aita kasko Kruusi sõnul ka siis, kui kinni külmunud akent püütakse avada ja aknatõstuk või muu detail ei pea sellele vastu. “Kui aknad on kinni külmunud, siis tuleks nende avamist vältida ja vajadusel avada hoopis uks,” soovitab Kruus.

Ka autot puhastades ole ettevaatlik

Talvisel ajal tuleb autot kasutada oludele vastavalt. Lisaks eeltoodule tuleks Kruusi sõnul suhtuda ettevaatlikult ka auto lumest puhastamisesse, et ei kahjustaks ebasobivate tööriistadega auto keret või klaase. Kindlasti ei sobi selliseks tööks lumelabidad jms. 

“Rattakoobastes oleva jää lõhkumist jala või mõne tööriistaga tasuks ka vältida ning selle asemel soovitaks parkida auto mõneks ajaks hoopis mõnda soojemasse kohta,” märgib Kruus. Lõhkumise tagajärjel on oht kahjustada nii rattakoopa sees olevat logarit kui ka koopaäärseid keredetaile.

Kaskokindlustus aitab kaitsta oma sõidukit paljude erinevate õnnetuste korral. Lähemalt saad neist lugeda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.