If Kindlustuse blogi

Kas kasko hüvitab ka ootamatult kiiresti kulunud rehvid või tühjeneva elektriauto aku?

Foto: Scanpix/Mikhail Tereshchenko.

Kaskokindlustuse eesmärk on anda autoomanikule kindlustunne, et ootamatud juhtumid ei tekita rahakotti planeerimata kulutusi.

Samas ei ole kasko võluvits kõige vastu, kuigi tihti autoomanikud seda nii üritavad kasutada. Autode tehniliste rikete, ebanormaalse käitumise või kulumise korral esmajoones oluline ikkagi pöörduda teenindusse ja uurida vastava osa garantiitingimuste kohta.

Kõige kõvem kindlustus on garantii

Paljud ei tea, et sõiduki erinevatel detailidel on erinevad garantiiajad. Kui näiteks akule võib see olla paar aastat, siis kere (korrektselt hoolduses käies) võib olla garantiiga kaitstud ka 12 aastat.

Samas on ka garantiil piirangud ja kuluosad valdavalt sinna alla ei lähe, kui just spetsialistid ei otsusta, et kulumine on olnud ebanormaalselt kiire.

Kasko ei kata kõike, aga kui kahtled, konsulteeri kindlustusandjaga

Kaskokindlustus ei hüvita kahju, mille eest vastutab tootja, müüja või remontija, näiteks tootjagarantii alusel hüvitatav kahju. Samuti ei hüvita kulutusi kindlustusobjekti rikete kõrvaldamiseks, näiteks hooldus või kulunud osade vahetus, välja arvatud juhul, kui rikke põhjuseks oli äkiline ja ettenägematu väline asjaolu. Tähele tuleb panna ka seda, et ei hüvitata kahju, mis tekkis puuduliku, oskamatu või mittenõuetekohase hoolduse või remondi tõttu, välja arvatud remont, mille on kindlustusjuhtumijärgselt teinud Ifi poolt heaks kiidetud remonditöökoda.

Seega tuleb ka pealkirjas toodud näidete puhul lähtuda tervest mõistusest ning kui autoomaniku arvates on rehvide kulumine ebanormaalselt kiire või elektriauto aku ei pea nii kaua, kui lubati, siis esmajoones on vastutus tootjal ning pretensioonidega tuleb pöörduda sinna.

Meeles tasub pidada seda, et kui tehniline rike ei võimalda sõiduki kasutamist jätkata, siis selliste juhtumite puhul aitab kaskokindlustuse autoabi toimetada sõiduki lähimasse remondifirmasse.

Kui on kahtlus, kas mõni kulu või juhtum käib kaskokindlustuse alla, tuleks igal juhul kindlustusandjaga ühendust võtta ning konsulteerida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.