If Kindlustuse blogi

Kas kasko kehtib, kui õnnetuse ajal on roolis inimene, kes pole auto omanik ega kasutaja?

Lahke inimene laenab ikka oma autot sõbrale, mõnikord on vaja pereringis autosid vahetada ning lisaks kõik muud olukorrad, kus rooli läheb keegi, kes ei ole auto omanik ega ka vastutav kasutaja. Kas sellisel juhul kaskokindlustus kehtib ning millega peaks arvestama?

If Kindlustuse kaskokindlustuse tootejuht Meelis Tara selgitab, et kaskokindlustusega kindlustatakse autot, mitte juhti.

Oluline on kasutamise eesmärk

Loomulikult huvitab kindlustust, kes autoga peamiselt sõidab, sest sellest sõltub riskiprofiil. Autot võib siiski ka sõbrale laenata, aga mitte raha teenimise otstarbel, seega kehtivad samad tingimused, mis ise sõites. Kui sõber peaks tegema kahju, siis hüvitab If selle.

Kindlasti peaks arvestama, et kui roolis peaks olema juht, kes on joobega või lubadeta, siis Ifi tingimustes on kulude hüvitamine välistatud.

Kindlasti tuleks tähelepanelik olla ja hoida oma võtmeid turvalises kohas, kui sinu elukohas on rohkelt inimesi, vältides alkoholijoobes autoga omavoliliselt sõitma minemist.

Aga kas algaja juhiga õppesõidu tegemine on lubatud?

Kui lapsed sõidavad vanemate autodega õppesõidu eesmärgil, siis saab Ifis kaskoga kaasa ka Õppesõidu kaitse, mis on tasuta. See kehtib vaid oma pere liikmetele. Kui plaanid sõidukit kasutada õppesõidukina raha teenimise eesmärgil, siis tuleb see lepingule eraldi märkida

Seega võib oma kaskokindlustusega autot lähedastele või usaldusväärsetele isikutele laenata küll, kui ollakse kindlad, et viimased ei riku kaskokindlustuse lepingus sätestatud põhilisi tingimusi.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.