If Kindlustuse blogi

Kas kaskokindlustus kehtib automaatselt järelhaagisele?

Foto: Shutterstock.

Järelhaagis on üks ütlemata kasulik abimees, kui vaja näiteks midagi mahukamat transportida. Samas on aga sellega manööverdamine omajagu keerulisem, mõnes situatsioonis isegi kogenuma roolikeeraja jaoks. Sel juhul oleks hea, kui haagis oleks kahjude eest kindlustatud. 

Kas haagisele tuleb kindlustus eraldi sõlmida või kehtib see automaatselt koos kasko soetamisega?

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja selgitab, et kui autole sõlmitakse kaskokindlustus, siis selle alla läheb ka järelkäru kaitse. Seega, kui juhtub liiklusõnnetus ning selle käigus saab kahjustada ka haagis, hüvitab selle kindlustusselts. 

Küll aga kehtib kaitse ainult kerghaagistele, mille täismass ei ületa 750 kilogrammi. Suurematele kärudele ja näiteks haagissuvilatele tuleb sõlmida eraldi kindlustus. 

Lisaks tasub veel meeles pidada, et haagis on kindlustatud siis, kui ta on haagitud sõiduki külge. Samuti ei kuulu kindlustuse alla haagises olevad esemed ja vara. Maksimaalne hüvitis kerghaagise eest on 1000 eurot ning kindlustusselts maksab selle kerghaagise omanikule.

Kasuks tuleb veel teadmine, et kaitse kehtib ka rendihaagistele. Niisiis ei pea järgmine kord haagist rentides muretsema, kui seda kogemata kahjustad. Loe rohkem kaskokindlustuse pakutavate võimaluste kohta SIIT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.