If Kindlustuse blogi

Kas kaskokindlustust tasub teha vanemale autole?

Foto: Shutterstock.

Arvatavasti küsib suur osa inimestest, kes on endale parasjagu uue auto soetanud: kas tasuks teha ka kaskokindlustus? Siinkohal ei räägi me esindustest ostetud või eelmise sajandi autodest, vaid pigem 10-15 aasta vanustest sõidukitest.

Tõenäoliselt on ka sulle jäänud kõrvu jutt, et kaskokindlustus tasub ära ainult uuemate autode puhul. Kas see ka tõesti nii on?

Tihtilugu võivad kaasneda suured väljaminekud

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul on kaskokindlustuse olemasolu alati suur pluss, olenemata sõiduki vanusest. 

Piiroja toob välja, et näiteks metsloomade kahjud võivad 10 aasta vanuselisel autol ulatuda koguni seitsme kuni üheksa tuhande euroni. Selliste kahjudega juhtumeid esineb küll harva, kuid keskmine remondisumma loomale otsasõidust jääb ikkagi 2500-3000 euro juurde, mis on samuti üsna ebameeldiv väljaminek. 

Tuleb arvestada ka teiste õnnetustega, mida võib-olla sina ise kuidagi vältida ei saa. Näiteks parklakahjude puhul, mil teine sõiduk riivab välja tagurdades sinu autot ning sõidab seejärel minema. 

Taolistes olukordades on tunduvalt odavam tasuda omavastustust kui plekimõlkimine enda taskust kogu ulatuses kinni maksta. Kaskokindlustusega parandatakse või vahetatakse välja ka sinu sõiduki esiklaas omavastusega 0 eurot ehk tasuta. Auto klaasikahjud on kusjuures ka kõige tihedamini esinev kahjujuhtum.

Tuletame ka meelde, et If Kindlustuses on võimalik kaskokindlustust sõlmida kuni 25 aastat vanale sõiduautole, pakiautole, veoautole, vedukile, haagisele, mootorrattale või bussile.

Kuna õnnetus ei hüüa tulles, siis tasub kindluse mõttes alati omada kaskot. Uuri ka lähemalt, millised kaitseid ja kaskokindlustuse pakette pakub If Kindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.