Kas kindlustada saab ka rehve ja velgi, mis õiget hooaega ootavad?

Korralikud rehvid maksavad tänapäevastele suure veljega autodele ligi 100 eurot tükk või enamgi. Mida suurem velg ja kallim bränd, seda kallim. Täiesti tavaline on ka lausa 200-eurone tükihind.

Kui nüüd lisada see, et paljudel on rehvid veel ka eraldi velgedel, mis suverehvide puhul võib tähendada ka kallist ja ägedat valuvelge, siis keldriboksis või garaažinurgas seisab mõnel juhul komplekt, mille väärtus on tuhandeid eurosid.

Keldritest ja garaažidest varastamine ei ole kahjuks mingi vana asi, mida enam ei juhtu. Kuidas end kaitsta ja kas rehvid, kui nad ei ole auto all, on osa autost?

Kas keldris asuvaid auto suverehve katab kodukindlustus?

Selliste olukordade vastu aitab kodukindlustus, täpsemalt koduse vara kindlustus. Kohustuslik liikluskindlustus katab ainult õnnetuse käigus tekkinud kahjustused auto küljes olevatele detailidele ning kaskokindlustus katab sõiduki varastamise kahjud.

Kõik lisavarustus ja autoga seotud esemed, mis on ladustatud kodus, oleks mõistlik lisada koduse vara kindlustuse sisse. See ei puuduta ainult rehve, vaid ka katuseboksi, rattahoidikut ja paljusid teisi asju, mida inimene enda garaažis hoiab.

Samuti kehtib see kindlustus ka õnnetusjuhtumite puhul. Antud juhul siis on kõige suuremaks ohuks tulekahju või muul moel füüsiline kahjustumine.

Tähele tasub panna, et registreerimisele kuuluvad mootorsõidukid ei ole kodukindlustuse kaitse all. Nende puhul aitavad kasko- ja liikluskindlustus. Kodukindlustuse kaitse kehtib neile esemetele, mis asuvad kindlustuskohas (nt garaaž, kelder).

Oluline on ka see, et kelder või garaaž, kus väärtuslikud asjad asuvad, oleksid kindlustusvõtja ainuomandis ning lukustatud.

Täpsemalt saab If Kindlustuse kodukindlustuse kohta lugeda siit.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.