If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus aitab, kui autost varastatakse hinnaline nutitelefon või sülearvuti?

Nähtaval olevad asjad on pikanäpumeestele kerge saak.Foto: Shutterstock

Kõik autoomanikud teavad, et sõiduki uksed tuleks alati lukustada. Kahjuks ei heiduta isegi see mõnikord pikanäpumehi, kes lukku pandud uksele üks-null teevad, eesmärgiga sealt midagi väärtuslikku leida.

Kuidas suhtub aga sellesse kindlustus, kui sinu sõidukist varastatakse mõni elektroonikaseade või muu kallis ese?

Sõiduk pargi võimalikult nähtavale, asjad aga pane peitu

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi esimene soovitus on pärast autost lahkumist seal olevad hinnalised esemed kuhugi mitte nähtavasse kohta peitu panna, et need ei tekitaks kellelgi ahvalust sisse murda. Sülearvuti või nutitelefon on mõistlik panna nii, et aknast sisse vaadates neid näha poleks, näiteks kindalaekasse.

Samuti võiks auto alati parkida turvalisemasse kohta, kus vargad ei saaks pikalt segamatult tegutseda – näiteks mõnda tänavavalgustusega kaetud piirkonda. Kruusi sõnul tuleks võimalusel vältida pimedamaid nurki, kus nii varast kui autot on raske tähele panna.

Kas kindlustus aitab, kui mõni väärtuslik ese autost ära varastatakse, kuigi see oli kenasti silme alt ära pandud?

“Selliste varguste puhul aitab autoomanikku ainult kaskokindlustus. Siiski ainult juhul, kui on valitud Superkasko Lux või Superkasko Lux+ kaskopakett ehk teisisõnu laiema kaitse pakett. Liikluskindlustus sellistes olukordades paraku kahjusid ei hüvita, kuid kindlasti peaks ühendust võtma politseiga, kes vargust edasi uuriks.” Kruus lisab veel, et selliste kuritegude arv on aastatega õnneks vähenenud. “Lisaks on paljud autojuhid on muutunud ka ise hoolsamaks ning ei jäta igat asja nähtavale kohale,” lisab ta.

Seda, milliste õnnetuste eest enda sõidukit kaskokindlustusega kaitsta on võimalik, saab lähemalt uurida siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.