If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus aitab, kui sõiduki elektrisüsteem saab tormi või üleujutuse tõttu kahjustusi?

Foto: Shutterstock.

Ilmselt teavad juba kõik, et vesi ja auto elektrisüsteem ei saa just kõige paremini omavahel läbi ning tihtilugu võib nende kahe kohtumise tagajärjeks olla tohutu peavalu sõiduki omanikule. 

Sügisene periood toob sageli endaga kaasa tugevad tormid ja üleujutused, mistõttu on haavatavad ka tänavatel nii seisvad kui ka liikuvad autod ja nende elektroonika. Kui aga juhtubki halvim, siis kas sel juhul saab loota ka kindlustuse abikäele?

Ootamatute õnnetuste eest kaitseb kaskokindlustus

Autoga võib juhtuda igasugu äkilisi ja ootamatuid õnnetusi, mistõttu on alati mõttekas sõlmida lisaks liikluskindlustusele ka kaskokindlustus. Ei ole sugugi haruldane nähtus, et tugevam vihmasadu on tekitanud tänavatele kõrgema veetaseme ning sealt läbi sõites võib vesi pääseda elektrisüsteemi või isegi mootorisse. Viimasel juhul võib tulemuseks olla kapitaalremont, mis ei ole kindlasti odav lõbu.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on oluline siinkohal tähele panna, kas õnnetus tekkis inimese enda tagajärjel või mitte. “Kui inimene sõidab ise enda autoga suurde veelompi ja tekitab seeläbi kahjustusi, ent tegelikkuses oleks saanud selle ära hoida, siis kaskokindlustus ei pruugi kahjusid hüvitada.

Kui aga on tegu vältimatu õnnetusega: näiteks auto oli pargitud tänavale ning üleujutuse tõttu sai see kahjustusi. Sellisel juhul on tegemist mõistagi kaskokindlustuse juhtumiga ja kindlustusselts saab ka tekkinud kahjud hüvitada.

Miks ei aita liikluskindlustus?

Miks siis ikkagi liikluskindlustus autoomanikule taolises situatsioonis kahjusid ei hüvita? Tegelikult ei ole see ju mitte kuidagi sinu süü, et üleujutuse tõttu sai sõiduk kahjustusi. 

Kruus selgitab, et liikluskindlustuse näol on tegu vastutuskindlustusega, mis tähendab, et kui kindlustatud sõiduk sõidab kellelegi näiteks tagant sisse, siis süüdlase kindlustus hüvitab tekitatud kahju. Üleujutuse korral puudub aga “teise osapoole kindlustusselts”, mistõttu ei saa seda ka keegi hüvitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.