Kas kindlustus aitab, kui tänaval tõmmatakse võtmega autole kriim?

Liikluskindlustus kannatajat sedasorti olukorras aidata ei saaFoto: Shutterstock

Auto soetamine ja ülalpidamine ei ole odav lõbu, kuid sageli on see vältimatu. Seda enam püüavad autoomanikud oma sõidukit heaperemehelikult hoida. Vahel aga astub mängu keegi võõras, kes teise varast lugu ei pea ning tõmbab võtme või noaga sõidukile kriimu.

Kuidas sellises olukorras edasi käituda, kui ei ole ka tunnistajad

Kui sõidukile on sinu äraoleku ajal tehtud mõne terava esemega kriim ja ühtegi kaamerat või tunnistajat vahetus läheduses ei ole, paneb see autoomaniku üsnagi täbarasse situatsiooni.

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja toob välja, et liikluskindlustus kannatajat sedasorti olukorras aidata ei saa. 

“Ainuke abi on kaskokindlustusest. Kui autol puudub kasko ja sõlmitud on ainult liikluskindlustus, tuleb kannatajal otsida ise remonditöökoda ning paraku hüvitada tekkinud kahjustused omast taskust,” selgitab Piiroja. 

Kaskokindlustus on väärt abimeest, sest ainuüksi sellise tekkinud kriimu ülevärvimine läheb maksma vähemalt 500 eurot. “Kui seda ei tee, võib aga tekkida rooste, mida ükski autoomanik ei soovi,” selgitab Piiroja. Nii on igati mõistlik ka neile autodele, mil ei ole liisingust tulenevat kaskokohustust, osta ikkagi täiendav kaskopoliis. Parem karta, kui kahetseda.

Kindlasti tasub juhtunust teavitada ka politseid. Võib juhtuda, et politsei leiab kuskilt mõne jälje, mille abil on võimalik kurjategija isik kindlaks teha.

Vaata lähemalt siit, millised kaitseid ja võimalusi pakub sinu autole kaskokindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.