Kas kindlustus aitab, kui unustan tankimispüstoli paaki ja hakkan autoga minema sõitma?

Tankimispüstolit ei tasu autosse unustada.Foto: Shutterstock

Sõidad autoga tankima, teed kõik toimingud korrektselt ära, kuid siis unustad hajameelsusest tankimispüstoli paaki ja hakkad autoga minema sõitma. Mis nüüd saab?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus märgib, et liikluskindlustus aitab siinkohal korvata tankurile tekitatud kahju. Kruus soovitab autojuhtidel olla tähelepanelik ja kontrollida üle, kas kõik toimingud on lõpetatud. Püstol paagis minema sõitmisega kaasnevad kahjud võivad ulatuda tuhandetesse eurodesse.

Kindlustusseltsid käsitlevad tankuri kahjustumist liikluskindlustuse juhtumina, mis tähendab et kindlustusselts hüvitab tanklale kliendi tekitatud kahjud. Kõige sagedasem probleem on see, et tankimispüstoliga minema sõitmine rikub kaitseklapi. Samas on tulnud ette ka olukordi, kus välja tuleb vahetada kogu tankur ning siis võib kahjusumma ulatuda koguni 10 000 euroni. 

Kui peaks juhtuma midagi autoga, siis tõttab siinkohal appi kaskokindlustus. Küll aga on Kruusi sõnul need pigem harvad juhtumid, kui inimeste enda auto sellise hajameelsuse tõttu kannatada saab.

Seega on soe soovitus pärast tankimist ja enne sõitma alustamist vaadata küljepeeglist, ega ei ole juhuslikult tankimispüstol paaki ununenud. 

Kuidas käituda, kui selline õnnetus on siiski juhtunud?

  • Tanklas toimunud õnnetus tuleb kohapeal vormistada liiklusõnnetusena. Kahju korral võta koheselt ühendust tankla klienditoega ning täida liiklusõnnetuse kahjuteade.
  • Kui selline õnnetus juhtub automaattanklas, siis on ka seal üldjuhul olemas info tankla kontaktisiku või hooldaja kohta. Teenindusega tanklas pöördu edasisteks juhtnöörideks tankla teenindaja poole.
  • Kui tankla esindajaga ei ole võimalik ühendust saada, teavita õnnetusest politseid.
  • Tee oma kindlustusseltsile kahjuavaldus.
  • Kindlasti ei tohiks sündmuskohalt lahkuda, sest valvekaamerate abiga leitakse kahju põhjustaja kiirelt üles ja siis tuleb hiljem kahju kindlustusseltsile tagasi maksta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.