If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus hüvitab autole järelturult alla pandud kallimad veljed?

Foto: Shutterstock.

Autoentusiastidele meeldib tihtilugu enda sõiduki juures üht-teist muuta, vahetades mõned originaaldetailid- ja osad järelturul pakutavate vastu. 

Sinna hulka kuuluvad näiteks veljed, mis sageli vahetatakse mõnevõrra edevamate ja kallimate vastu välja. Siinkohal võib kohe tekkida ka küsimus: kas kindlustus hüvitab õnnetuse korral autole alla pandud kallimad veljed?

Ootamatute õnnetuste vastu pakub tuge kaskokindlustus

Kuna õnnetusse võib sattuda ka kõige kogenum juht, siis kõige kindlam viis enda velgede kaitsmiseks on sõlmida autole kaskokindlustus. Sageli võib juhtuda, et veljed võivad saada tunda äärekivi või mõnda kivi, mis jätavad sinna ka täkke. 

Kaskokindlustus hüvitab kõik sellistest olukordadest tulenevad kahjud. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus rääkis, et kaskokindlustuse kaitse all on kõik sõiduki originaalosad, sealhulgas ka veljed.

Kui sõidukile on paigaldatud teistsugused veljed, siis on nende hüvitise piir automaatselt 5000 eurot. See tähendab, et kui mitte-tootja poolt paigaldatud velgede kogumaksumus jääb 5000 euro juurde, siis hüvitatakse need mistahes õnnetuse korral kliendile. 

Võib ka ette tulla, et veljed on kallimad kui 5000 eurot. “Kui velgede väärtus ületab 5000 euro piiri, on võimalik kindlustussummat ka tegelikult suurendada. Selleks tuleb enne kindlustuspoliisi sõlmimist ühendust võtta Ifi kindlustustelefonil 777 1211 ja öelda enda velgede väärtus, misjärel lisatakse ka sinu kindlustuspoliisile suurem summa,” selgitas Kruus. 

Kuidas aga toimub hüvitamine liikluskindlustusega? Kruusi sõnul hüvitatakse kallimad veljed ka liikluskindlustusega, ent seda ainult siis, kui õnnetuse põhjustajaks ei olnud sina. 

Siin tuleb meeles pidada, et velgi ei hüvitata liikluskindlustuse alt, kui need said kahjustada näiteks äärekivisse sõites, metsloomale või mõnele muule objektile otsasõidul. Sestap on kasulik alati sõlmida kaskokindlustus, mis kaitseb autot (sealhulgas velgi) ootamatute õnnetuste eest. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.