If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus hüvitab ka kiletatud sõidukile kahjud?

Aeg-ajalt näeb ikka liikluses ringi sõitmas erilisemaid autosid, mis on lastud töökojas ära kiletada, eesmärgiga kaitsta sõiduki kere või lihtsalt püüda tänavatel pisut rohkem pilke kui muidu.

Tihtilugu tuleb auto kiletamiseks ka korralikult rahakotti kergendada, mistõttu ollakse sellise masinaga eriti manööverdamisel eriti ettevaatlikud. Kuid avariisse sattumine võib teadagi juhtuda nii, et sina ei pruugi isegi süüdi olla.

Kas kindlustusselts kiletab uuesti sinu sõiduki, kui see õnnetuse käigus on saanud viga?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul hüvitab kindlustusselts üldiselt kõik kulud, mis on mõeldud avariieelse olukorra taastamiseks.

Kruusi sõnul on akende kiletamise puhul hüvitamine levinud juhtum, mille saab kerge vaevaga korda. Keerulisemad on olukorrad sõiduki kere kiletamise korral, kus pole enam nii lihtne taastada teatud detaili üksikuna. 

Näiteks maalingutega kiled, millega tekivad vahetevahel mõningad probleemid. Esiteks on küsimus, kes ja kus seda taastab. Olukorda raskendab veel enam asjaolu, kui joonistuse või foto originaal fail on kadunud. 

Siiski leitakse üldjuhul olukorrale lahendus: kui eelmist maalingut pole enam võimalik taastada, siis lepitakse kokku kahju hüvitamine muul viisil. Seda loomulikult juhul, kui õnnetust ei põhjustanud sina. 

Kui õnnetuses oled süüdlaseks sina, saab sind aidata kaskokindlustus, mis vajadusel ka kiletab uuesti sinu sõiduki. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.