If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus hüvitab, kui autol olid õnnetuse ajal all suverehvid, kuigi tegelikkuses pidid olema talverehvid?

Foto: Shutterstock.

Ehkki ilmaennustus meile veel lähinädalatel miinuskraade ja jäidet ei prognoosi, tuleb sellegipoolest olla valmis varsti vahetada auto suverehvid välja talviste vastu. Seaduse järgi on talverehvide (naast või lamell) kasutamine lubatud 15. oktoobrist ning kohustuslik 1. detsembrist. 

Ent mis juhtub siis, toimus liiklusõnnetus, aga sellel hetkel olid autol all veel suverehvid, kuid tegelikult olid kohustuslikud juba talverehvid?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul kehtib liikluskindlustus sellisel juhul alati, olenemata rehvitüübist. 

See tähendab, et kui avarii korral on sinu sõidukil endiselt all suverehvid (kuigi seaduse järgi on talverehvid kohustuslikud), siis liikluskindlustus hüvitab sellele vaatamata sinu autole tekitatud kahjud. Otseloomulikult ainult juhul, kui õnnetuses ei ole sina süüdlane, vaid kannataja rollis.

Kaskokindlustuse alt kahju hüvitamisel on rehvidel olulisem roll. Nimelt kehtib kaskokindlustuse puhul põhjuslikkuse seose mõõde. “See tähendab, et kui autojuht sõidab näiteks libeduse tõttu teelt välja, samal ajal all suverehvid, siis võib juhtuda, et kahju ei hüvitata,” selgitab Kruus. 

Sama käib ka teisele autole otsasõidul: kui tehakse kindlaks, et avarii toimus ühe sõiduki suverehvide tõttu, siis võidakse kahjuhüvitist vähendada või sootuks hüvitist mitte maksta.

Üks on aga kindel – õnnetusse sattumise tõenäosust saab vähendada ikkagi sellega, kui sõidukile on õigeaegselt alla pandud naast- või lamellrehvid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.