Kas kindlustus kehtib, kui auto taga on liiga suur haagis ja puudub vastav juhiluba?

Kõige olulisem on meeles pidada, et kui sul on B-kategooria juhiload, siis ei tohi auto koos haagisega kokku kaaluda üle 3,5 tonni.Foto: Shutterstock

Kui auto on igapäevane sõiduvahend, siis vahel võib tulla ette ka olukordi, kus tuleb sõita ka järelhaagisega. Siin tuleb aga nii mõndagi asja meeles pidada.

Kõige olulisem on meeles pidada, et kui sul on B-kategooria juhiload, siis ei tohi auto koos haagisega kokku kaaluda üle 3,5 tonni. Kui kogumass hakkab ületama ettenähtud kaalu, siis on vaja vastava kategooria juhiluba. Väga tavaline on see näiteks haagissuvilate kasutamisel.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilbergtuletab siinkohal välja, et liikluskindlustus kaitseb kannatanut ka siis, kui põhjustate lubatust suurema massiga autoga õnnetuse teisele osapoolele. “Samas on kindlustusel õigus esitada sõidukijuhile tagasinõue,” räägib ta. Ehk tegelikkuses tasub enne sõitma alustamist üle kontrollida, millise haagisega võib olemasolevate lubadega sõita. 

Alati ei ole vaja ka õnnetusjuhtum, mis sinu reisiplaanid võib nurjata. “Ära unusta, et politsei võib samuti kontrollida ning su kinni pidada ja kui avastab, et sul ei ole luba, siis ootab kopsakas trahv,” selgitab Veilberg.

Kindlasti on oluline, et ükskõik, millise haagisega sõidad, oleks tal olemas kehtiv liikluskindlustus. Haagissuvila puhul ka kaskokindlustus. “Isegi kui autol on kaskokindlustus, siis haagissuvilale see ei laiene,” räägib Veilberg. 

Kindlustuseta haagisega sõitmine on keelatud ja vastutustundetu, sest kerghaagistega juhtub ikka ja jälle õnnetusi. Kuna kindlustusmaksed on vägagi taskukohaed, siis tasub esimesel võimalusel enda kerghaagist kindlustusega kaitsta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.