If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus tuleb appi, kui auto aku saab näiteks metsas tühjaks?

Foto: Shutterstock.

Sõiduki aku tühjaks saamine on võrdlemisi levinud nähtus, mis tabab pea igat autojuhti vähemalt korra elu jooksul. Sageli saab aku tühjenemise korral abi paluda sõbralt, naabrilt või mõnelt lähedal asuvalt juhuslikult. 

Mida aga teha olukorras, kui peaksid asuma eraldatud kohas, kus abi pole kohe käeulatusest võtta? Kas taolises situatsioonis saab loota ka kindlustusseltsile?

Autoabi igas olukorras

If Kindlustus pakub kaskokindlustuse raames lisaks muudele kaitsetele ka autoabi teenust, mis tuleb appi ootamatult tekkinud kahjujuhtumite ja nende rikete puhul. Ning sinna hulka kuulub ka vajadusel abi pakkumine tühjaks saanud aku korral. Näiteks kuulasid autost pikalt muusikat, mille tagajärjel sai aku tühjaks.

Sellisel juhul tuleb lihtsalt tellida autoabi sinna, kus sa parajasti asud. Samuti ei pea muretsema, et sinu asukoht on liiga kaugel ja piirkonnast väljas. Ifi Autoabi kehtib üle Eesti ja isegi ka Euroopa Liidus ning teenus on tasuta.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus juhib tähelepanu asjaolule, et kohustusliku liikluskindlustusega paraku tasuta teenust kasutada ei saa. “Tegu on ainult kaskokindlustusega kaasneva teenusega, liikluskindlustuse puhul tuleb sõiduki omanikul abi saamiseks pöörduda mujale,” rääkis Kruus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.