If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus tuleb appi, kui auto läheb põlema?

Tulekahjud on autoomanike jaoks ühed kallimad juhtumid üldse.Foto: Shutterstock.

Kas oled kunagi mõelnud, mis juhtub siis, kui auto põlema läheb? Või täpsemalt, et mis saab siis, kui põlema läinud auto on juba ära kustutatud ja tuleb tegeleda tagajärgedega? If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja selgitab, mida teeb kindlustusselts sellistes olukordades.

Tulekahjud võivad maksma minna mõnikord ka sadu tuhandeid eurosid

Piiroja sõnul tuleb autode põlema süttimist ikka aeg-ajalt ette, enamik nendest saavad alguse elektriseadmestiku riketest ja lühisest. Samuti on ette tulnud ka üksikuid juhtumeid, kus auto on põlema läinud kellegi pahatahtliku käe läbi. 

Sestap on kasulik omada kaskokindlustust. “Kui omad kaskokindlustust, siis ei ole vaja isegi põlengule mõeldes kukalt kratsima hakata ja pikemalt mõtlema jääda, sest ka tulekahjud ja põlengud kuuluvad kasko korras hüvitamisele,” räägib Piiroja. 

Ta lisab, et kõikides Ifi kaskopakettides on kaitse selle vastu olemas. “Kahes paremas paketis on sees veel kaitse, et kui auto hävineb, siis hüvitatakse ka lisa 15% auto väärtusest,” selgitab If Kindlustuse riskijuht. 

Kui sagedasemate kahjude, näiteks esiklaasi täkete ja mõrade puhul, jäävad kahjusummad enamasti paarisaja euro juurde, siis põlengute puhul naljalt alla tuhande eurost juhtumit ei leia.

Piiroja toob välja, et suuremate põlengute korral – näiteks kaubaautod või rekkad – võivad kahjud ulatuda koguni sadadesse tuhandetesse eurodesse. Põlema on süttinud ka kallid sportautod, mis on läinud üpriski palju maksma.

Ifi varasema kogemuse põhjal on üsna selge, et tulekahjud on autoomanike jaoks ühed kallimad juhtumid üldse. Siiski võivad Ifi kaskokindlustuse kliendid end rahulikuna tunda, sest tulekahjust tekkinud kahju kuuluvad hüvitamisele alla.

Rohkem infot kaskopakettide kohta leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.