Kas kindlustus tuleb appi, kui autosse murravad sisse vargad? 

Foto: DepositPhotos

Iga autoomanik teab, et sõiduki uksed ja aknad tuleb alati kindlalt lukustada. Vahel ei ole aga isegi see piisav, et vargaid heidutada ning kuidagi õnnestub neil ikka sinu autost midagi hinnalist pihta panna. Kuidas sisse murdmise riski vähendada ja mida kostab kindlustus, kui sinu autost mõni kallis elektroonikaseade või muu ese minema viiakse?

Pargi sõiduk turvalisse kohta

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja esimene soovitus on parkida auto hästi valgustatud kohta, kus vargal on keeruline tegutseda. “Soovitatav on mitte jätta sõidukit liiga pikaks ajaks sellisesse kohta, mis on kõigile ligipääsetav,” ütleb Piiroja. Vältida tasub pimedaid nurki, kus saab varas segamatult toimetada.

Samuti tuleb jälgida, et salongi ei jääks nähtavale kohale isiklikke esemeid, mis võivad varaste tähelepanu köita. Kõige sagedasemad on elektroonikaseadmete vargused. Sülearvuti ja nutitelefon tasub panna peitu nii, et neid aknast näha ei oleks. 

Vargus läheb kalliks maksma

Sissemurdmisega seotud kahju võib Piiroja sõnul olla mitme tuhande euro suurune. Sinna alla lähevad nii varastatud esemed kui ka sõidukile tehtud kahju. “Ekstreemsematel juhtudel on masin ka lõpuks põlema pandud, et kuriteo jälgi peita,” märgib Piiroja.

Isiklike asjade varguse kindlustuskaitset pakuvad Ifi laiema kaitsega kaskokindlustuse paketid Superkasko Lux ja Superkasko Lux+. Suurem kulu võib olla ka sissemurdmise käigus purustatud klaas, mille aitab samuti parandada If Kindlustus. 

Seda, milliste õnnetuste eest enda sõidukit kaskokindlustusega kaitsta on võimalik, saab lähemalt uurida siit. Kui aga soovid kohe arvutada oma sõiduki kaskokindlustuse hinda, saad seda lihtsalt teha siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.