Kas kindlustus tuleb appi, kui jäid rannas liiva sisse autoga kinni?

Foto: Shutterstock.

Suvisel ajal eelistab suur osa inimesi sisustada enda vaba aega kuskil looduses puhates. Hiljuti kirjutasime sellest, kuidas käituda edasi, kui oled matkaraja ääres olevas parklas mutta või mõnesse muusse pinnasesse kinni jäänud.

Soojade ilmadega armastavad inimesed ka randades aega veeta ning vahel võib juhtuda olukord, mil sõidetakse autoga veekogule võimalikult lähedale liiva peale. Ent teadagi on liiva sees sõidukiga liikumine üsnagi keerukas ja pole palju vaja, et seal ruttu kinni jääda. 

Kas kindlustus tuleb ka sellises olukorras appi?

Ära sõida randa sisse

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus tuletab kõikidele autojuhtidele meelde, et enamikesse mererandadesse sõitmine on seadusevastane ning kindlasti tuleks enda auto jätta kuhugi kaugemale. 

Ta lisab, et kui matkaraja parklas aitab kaskokindlustus su mudast ilusti välja tõmmata, siis randa kinni sõites on asjalood märgatavalt tõsisemad. “Kaskokindlustus kehtib ametlikel teedel liikumiseks ning rand kahjuks see pole.”

Kruus toob veel välja, et säärastes situatsioonides võib isegi vaja minna eritehnikat, et liiva kinni jäänud sõiduk välja tõmmata. Selline eritehnika on sageli ka kulukas ja kuna kasko paraku seda ei hüvita, tuleb inimesel see ise omast taskust kinni maksta. 

Seega ei ole sugugi mõistlik randa liiva sisse sõitma minna. Ühelt poolt ei ole see lubatud ning kui sõiduk juhtub ka kinni jääma, võib selle päästmine olla küllaltki kulukas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.