Kas kindlustusseltsi peab auto ümberehitusest teavitama?

Foto: Scanpix/Valgamaalane/Arvo Meeks.

Paljude tõsiste autoentusiastide jaoks on olemasolevale mootorile võimsuse lisamine üsnagi levinud praktika. Selle vastu tuntakse huvi ja on ka firmasid, mis selleks erinevaid lahendusi pakuvad. Maanteeamet lubab sõidukeid modifitseerida tingimusel, et sellest ametit teavitatakse ja riigilõiv tasutakse. Kuid kuidas on lood kindlustusseltsidega?

Kindlustus saab info otse Maanteeametist

Iseenesest pole mootorivahetus midagi ebatavalist ka kindlustuse vaatepunktist, nii kaua, kuni sellest Maanteeametit teavitatakse. Põhjus on lihtne: kindlustusseltsid toetuvad kindlustuspakkumisi tehes ja lepinguid sõlmides just Maanteeametist saadud andmetele.

“Kui klient sõiduki mootorit vahetab ja sellest Maanteeametit ei teata, ei ole ka kindlustusselts mootori tegelikust võimsusest mõistagi teadlik,” sõnas Ifi liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg.

Kuna kindlustuse hinda arvutades võetakse teatavasti arvesse ka mootori võimsust, võib juhtuda, et modifitseeritud mootoriga juht maksab tegelikust hinnast rohkem või vähem. Kuna Maanteeamet väljastab muutunud näitajatega sõidukile ka uue tehnilise passi, tuleks kindlasti kõiksugu säärastest modifikatsioonidest esimese asjana just sinna pöörduda.

Veilbergi sõnul ei tasu siiski karta, et liikluskindlustusleping kohe mootori võimsuse muutumise korral katkeb, kuid kahju korral on nii kliendi kui ka seltsi jaoks siiski lihtsam ja kindlam, kui sõiduki tehniline seisukord vastab tehnilises passis kirjeldatule.

Loe sõiduki ümberehitamise kohta lähemalt Maanteeameti kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.