If Kindlustuse blogi

Kas kindlustust peab teavitama, kui esmased andmed lepingus peaksid mingil põhjusel muutuma?

Foto: Shutterstock.

Kindlustuslepingu sõlmimisel pannakse üldjuhul sinna kirja kindlustusvõtja peamised andmed – nimi, isikukood, telefoninumber, meiliaadress jne. Kui aga lepingus kirjas olevad andmed peaksid mingil põhjusel muutuma, siis kas sellest tuleb teavitada ka kindlustusseltsi?

Olgu põhjuseks uue telefoninumbri kasutuselevõtt või mõnel juhul isegi näiteks nimevahetus – kindlustusandjat võiks alati taolistest tegevustest teavitada. 

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja räägib, et kuigi kindlustuskaitse kehtib selliste olukordade puhul edasi, on mõistlik kindlustusseltsi ikkagi informeerida. 

Piiroja toob välja, et kui näiteks autole peaks paigaldame juurde lisavarustust, siis ka sellest võiks kirjalikult teada anda kindlustusseltsile. “Vahel tekib uue lisavarustuse paigaldamisel vajadus paketis olevat kaitset suurendada,” lisas ta. 

Uuri rohkem, milliste kahjude eest on võimalik oma sõidukit kaskokindlustusega kaitsta. Näiteks on If Kindlustuse kaskopaketis klaasikahjud ja loomale otsasõidust tekkinud kahjud 0-eurose omavastutusega ehk täiesti tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.