If Kindlustuse blogi

Kas koroonakriis vähendas kindlustuse hinda?

Kui kevadel kehtestati eriolukord, vähenes silmnähtavalt liiklustihedus. Sellest võiks ju ometigi oletada, et kindlustushinnad võivad ka väheneda. Kas seda tehti?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul hinda tõepoolest langetati, sest õnnetusi tuli ette vähem kui tavapäraselt. Seda oli arvestades vähenenud sõite ka ette arvata.

Küll aga tasus meeles pidada, et hinnalangus ei kehtinud kõigile alati ja automaatselt samaväärselt. Liikluskindlustuse hind on küllaltki palju sõltuvuses üldiste liiklusõnnetuste statistikatega, lisaks kahjude arvu muutusele on tähtis ka keskmise kahju suurus, suurte kahjude hulk ja mõistagi ka autoomaniku isiklikud faktorid.

Kindlustuse hind oleneb väga spetsiifilistest kriteeriumitest ning nende omavahelistest suhetest. Tavaliselt on hinna määramisel abiks sõiduki võimsus, hinnaarvutuse aluseks oleva isiku vanus ja registreeritud elukoht.

Linnades nagu Tallinnas ja Tartus on tihedam liiklus ja seega suurem riskitegur avariide juhtumiseks. Seepärast on hind reeglina seal ka kõrgem. Tähtis on ka varasemate kahjude register, kui see plats on puhas, siis väheneb ka kindlustushind.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.