If Kindlustuse blogi

Kas liikluskindlustus aitab autorehvi purunemise korral?

“Paraku siiski liikluskindlustus rehvi purunemise korral aidata ei saa,” nendib Taavi Kruus, kelle sõnul aitab sellistes olukordades ikkagi kaskokindlustus.Foto: Shutterstock

Autorehvi purunemine on üsna sage probleem, millega sõidukiomanikul tuleb silmitsi seista. Tihtilugu saavad osavamad autojuhid ise rehvivahetuse või parandamisega hakkama. Seda muidugi juhul, kui autos on vastavad abivahendid olemas. Või kui ei saa ise, siis leitakse mõni oskajam inimene, kes täbarast olukorrast välja aitab.

Kui aga abi pole võtta ja olukord on murettekitav, siis kas võiks rehvi purunemise puhul pöörduda ka liikluskindlustuse poole?

Kaskokindlustus aitab

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus toob välja, et statistika kohaselt moodustavad autoabi poole tehtud pöördumistest 11% probleemid rehvidega. See tähendab, et pea iga kümnes juhtum on seotud ühel või teisel määral autorehvidega. 

“Liikluskindlustus rehvi purunemise korral aidata ei saa,” nendib Kruus, kelle sõnul aitab sellistes olukordades eelkõige kaskokindlustus.

“Kui rehv on viga saanud või tühjaks läinud, siis tuleb pöörduda autoabi poole,” märgib Kruus. Autoabi aitab probleemi lahendada sündmuskohal ning kui see ei ole mingil põhjusel võimalik, siis pukseeritakse sõiduk omaniku soovitud sihtkohta Eesti piires. Autoabi poole saate pöörduda, helistades If Kindlustuse Kindlustustelefonil 777 1211.

“Samuti korraldatakse vajadusel ka reisijate transport,” lisab Kruus, kes rõhutab, et kaskokindlustusega on autoabi teenused tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.