If Kindlustuse blogi

Kas liikluskindlustus hüvitab ka praamil või laeval sõidukile tekitatud kahjud?

Foto: Scanpix.

Suvi on puhkuste aeg ja paljud meist plaanivad just sel perioodil külastada praamiga mõnd Eesti saart. Teatavasti hüvitab liikluskindlustus kahju ainult siis, kui õnnetus toimub teeliikluses. Mis saab aga siis, kui õnnetus juhtub praamil või laeval olles?

Liikluskindlustus ei pruugi aidata

Seaduse järgi kehtib kindlustus veel praami peale- ja mahasõidu ajal. See tähendab, et selleks loetakse ajahetke, mil reaalselt algab praamile peale- või mahasõit. 

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tuleb kahjujuhtumeid ka praamisõidu ajal ette. Kuna üldiselt on sõidukid paigutatud üksteisele väga lähedale, siis enamlevinud juhtum on ukse löömine vastu teist sõidukit. Kruus toob välja, et kuigi kindlustusseltsid ei ole kohustatud taolistel juhtudel kahjusid hüvitama, siis If Kindlustus teeb seda sellegipoolest. 

“Juhul, kui praamil olevad autod liiguvad näiteks halbade ilmastikuolude tõttu, siis liikluskindlustus kahjusid ei hüvita. Sellises olukorras vastutab vedaja ning kindlasti tuleks pöörduda oma murega nende poole,” selgitas Kruus.

Kasko aitab kindlasti välja

Kuna igas olukorras ei pruugi liikluskindlustus sind aidata, siis kaskoga seda muret ei ole. Ei ole vahet, kuidas sinu auto merel kahjustada saab, kaskokindlustus tagab kahju hüvitamise olenemata õnnetuse põhjustajast. Sõiduki omaniku tasuda jääb üldjuhul omavastutus. 

Samuti toonitab Kruus, et õnnetus saaks ka korrektselt fikseeritud. Kui osalised on ühel meelel selles, kes õnnetuse põhjustas, tuleb see kohapeal paberil fikseerida ning osaliste poolt allkirjastada. Mugavaim viis selleks on täita avaldus “Teade liiklusõnnetusest”.

Kui sellist avaldust käepärast ei ole, siis võib jäädvustada õnnetuspaiga koos ütlustega nutitelefoniga või kirjutada paberile juhtumi kirjeldus koos skeemiga ning nii juhtide kui ka sõidukite andmed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.