If Kindlustuse blogi

Kas liikluskindlustus kehtib ka siis, kui autoroolis on isik, kes ei ole tehnilises passis ega volitatud sõiduki kasutamiseks?

Foto: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix Baltics

Vahel tuleb ikka ette olukordi, kui vaja näiteks sõbra või tuttava auto toimetada punktist A punkti B. Üldjuhul ei olda sõiduki tehnilises passis ning puudub ka kirjalik volitus, et sõidukit kasutada. Kas kindlustus üldse kehtib siis?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul ei ole vaja Eesti piires liikudes volitust, mis tähendab, et sellistel juhtudel kehtib nii liiklus– kui ka kaskokindlustus. Küll aga toonitab Kruus, et välisriigis reisides on kindlasti oluline volituse olemasolu.

Kui autoroolis on kolmas isik, kellele pole kirjaliku volitust antud, peavad temaga kaasas olema alati sõiduki dokumendid, mida vajadusel ette näidata. Kuna volitust ei ole, siis registreerimistunnistus tõendabki seda, et te omate õigust seda sõidukit kasutada. Omanik, kasutaja või vastutav kasutaja dokumente sõidukis kaasas kandma ei pea.

Autoomanikul on oluline meeles pidada asjaolu, et kindlustusselts ei hüvita kaskokindlustuse kahjusid, kui laenad sõidukit inimesele, kel näiteks puudub juhtimisõigus või on joobeseisundis ning satub seeläbi liiklusõnnetusse. Vastutus langeb sõiduki omanikule. 

Ehk siis mõtle alati hoolikalt läbi, millisele sõbrale või tuttavale enda sõidukit usaldad. Tagajärgede eest vastutad omanikuna sina.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.