If Kindlustuse blogi

Kas liikluskindlustust on võimalik lõpetada ka enne lepingu tähtaega?

Foto: Shutterstock.

Teatavasti sõlmitakse liikluskindlustus kindlaks perioodiks – reeglina on see 12 kuud, kuid saab valida ka lühemaks ajaks. Kui nüüd sõlmitaksegi leping üheks aastaks, siis kas on võimalik ka kindlustus enne tähtaega lõpetada?

Kindlustuse lõpetamine 

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul kehtib siiski liikluskindlustuse leping selleks märgitud aja jooksul ja reeglina seda lihtsalt niisama lõpetada ei saa.

Küll aga on teatud võimalused erandkorras lepingu lõpetamiseks. Näiteks, kui sõiduk on varastatud või ei saa seda tehnilistel põhjustel kasutada üle ühe kuu, kindlustusega kokkuleppel ka muudel põhjustel. Samuti juhul, kui lõpeb liisingleping ja sõiduk antakse liisingule tagasi.

Kui autoomanik soovib näiteks enne sõiduki müümist lepingu lõpetada, tuleb sel juhul kindlustusseltsile esitada avaldus. Meeles tuleb pidada, et liikluskindlustuse lepingu lõpetamist ja raha tagastamist saab taotleda vaid senikaua kuni oled sõiduki omanik.

Kui lepingu lõpetamise taotlus saadetakse samal ajal, kui sõiduk juba ümber registreeritakse, on vana omanik reeglina juba hiljaks jäänud, sest lepingu lõpetamise hetkel võib sõiduki omanik olla juba teine ja leping koos kindlustusmaksega on üle läinud juba ostjale. Seega tuleb taotlus saata seltsile aegsasti.

Hooajasõidukitele sõlmida lühemaks perioodiks

Liikluses on võrdlemisi palju ka neid sõidukeid, mida aastaringselt ei kasutata. Näiteks mootorrattad ja hobiautod. Juhul, kui hooaja sõidukile tehakse aastane kindlustus, saab Veilbergi sõnul lepingu vajadusel lõpetada ning järgmine kord sõlmida lühemaks perioodiks.

Rohkema info saamiseks tasub alati ühendust võtta ka Ifi Kindlustustelefonil 777 1211 või kirjutada info@if.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.