If Kindlustuse blogi

Kas mu kerghaagis on automaatselt kindlustatud?

Kerghaagis on automaatselt kindlustatud koos sõiduauto või kaubikuga (pakiauto) kaskokindlustust ostes.Foto: Shutterstock

Liikluses on miljoneid võimalusi erinevate õnnetuste ja sõidukikahjude tekkeks, mistõttu on inimestel sellega seoses ka mitmesuguseid küsimusi. Nii on kerghaagist rentides või sellega liigeldes tihti ka küsimuseks, kas kindlustus hüvitab ka kerghaagise kahjud.

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja sõnul on ka kerghaagis automaatselt kindlustatud koos sõiduauto või kaubikuga (pakiauto) kaskokindlustust ostes. Kaskopakettide juurest saab lähemalt vaadata iga kaitse osas eraldi selgitust, mis on kaitse all.

Kindlustatud on näiteks iga kerghaagis, mis on kindlustusjuhtumi toimumise ajal haagitud kindlustatud sõiduki külge. Küll tuleb aga teada, et kindlustus ei kehti haagises olnud asjade suhtes.

Kui peakski õnnetus juhtuma, siis on hea teada, et kerghaagis on kindlustatud samade kindlustusjuhtumite vastu kui sõiduk, mille haakes oli kerghaagis kindlustusjuhtumi toimumise ajal. Kindlustus ei kehti aga varguse ja röövimise, asendussõiduki ja autoabi kindlustusjuhtumite korral. 

Kindlasti on hea teada ka, et maksimaalne hüvitis kerghaagise eest on 1000 eurot. If maksab hüvitist kerghaagise omanikule. Kui kahju tekib kerghaagisele, rakendab If kindlustatud sõiduki põhiomavastutust. Kui kahju tekib nii kerghaagisele kui ka sõidukile, mille haakes see oli, rakendab If ühekordset omavastutust.

Rohkem infot leiab If Kindlustuse kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.