If Kindlustuse blogi

Kas noorena tehtud rumalused mõjutavad tulevikus liikluskindlustuse hinda?

Noorus on ilus aeg ning aeg-ajalt kipuvad selles vanuses inimesed liikluses vastupidiselt soovitustele valesti või imelikult käituma, täiendades oma liiklusregistrit kõiksuguste juhtumitega. Kas see mõjutab tulevikus ka kindlustuse hinda?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg vastab, et kõik liiklusõnnetuste osalised registreeritakse alati liikluskindlustuse registris ning kahju põhjustamise vastutuse omamine mõjutab suure tõenäosusega edaspidist kindlustusmakset.

“Seltsid võivad kasutada erinevaid reegleid ning seettõtu võib sõltuda, kuidas ja kas konkreetne kahju edaspidi Su kindlustusmakset mõjutab,” ütleb ta.

Kahju avaldab hinnale alati mõju, ent kui palju ja kui kaua, võib jällegi seltsiti erineda. Kõige ettevaatlikumad peaksid kindlasti olema autojuhid, kelle kindlustushind on tavalisest niigi kõrgem.

“Kui värske liikleja kohe kahju tekitab, tõuseb niigi kõrge algaja juhi makse tavaliselt kuni 50% võrra,” ütleb Veilberg.

Statistika alusel on noorte kahjusagedus liiklusõnnetuste vallas keskmiselt 8-10%, samas kui näiteks keskealistel on see kuni kolm korda madalam. Kahjusagedused hakkavad keskmiselt langema alles pärast 26. eluaastat. Seega tasub noortel juhtidel olla liikluses kolm korda ettevaatlikum.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.