If Kindlustuse blogi

Kas parempoolse rooliga autode kindlustamine on kallim?

Parempoolse rooliga autod pärinevad pea eranditult vaid ühest riigist ning on siinsel turul pigem harulduseks.

Sageli võib autokuulutusi sirvides leida neile eriti soodsaid pakkumisi, kuna vastupidise rooliga sõitmine ei ole enamikele autojuhtidele kõige meelepärasem tegevus.

Kuigi parempoolse rooli taga Eestis sõitmine tundub tõenäoliselt nii mõnelegi inimesele keerulisem, ei ole selliste sõidukite kindlustamine kuidagi kallim või teistsugune kui vasakpoolse rooliga masinate puhul.

Küll aga toob If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg välja, et sageli võtab välismaalt toodud sõidukite kindlustamine aega, kuna esmalt on vaja sõiduk kodumaal registreerida.

“Üldjuhul võtab välismaalt toodud autode kindlustamine rohkem aega, aga võimalik on see siiski. Kui inimene toobki välismaalt parempoolse rooliga auto, siis seadus võimaldab seda siiski kuni 30 päevaks kindlustada,” selgitas ta.

Selleks on vaja kindlustusseltsile esitada sõiduki ostudokumendid, millelt kindlustusselts sõiduki vajalikud tehnilised andmed kätte saab.

Teisest Euroopa Liidu riigist Eestisse toodud sõidukitele kindlustuslepingu tegemiseks ei saa kasutada iseteenindust, selleks tuleb helistada If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.