Kas pean andma teed tihedas liiklusvoos vahele trügivale autojuhile?

Liikluses ei ole mõistlik kasutada tugevama õigust.Foto: Shutterstock

Õhtused ja hommikused tööle- ja töölt koju sõidud võivad aeg-ajalt närvid päris korralikult proovile panna. Autodega tekitatakse vahel veel kõige kitsamatese kohtades teine sõidurada ning püütakse lõpuks õigesse ritta vahele trügida. Kui aga kõiksuguste trügimiste tagajärjel juhtub õnnetus, siis kes on süüdi?

Oluline on olla teistega arvestav liikleja

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on liikluse kõige olulisem reegel, et üksteisega tuleb arvestada. Mõnes kohas on loodud tee selliselt, mille eesmärgiks ongi nö “tõmbluku” süsteem, ehk autod lastakse üksteise vahele. Tallinnas on üks selline koht näiteks Järvevana teel.

“Liiklusvoo sujuvuse tagamiseks on mõistlik reastuda soovijal lasta reastuda,” selgitab Kruus, et liikluses ei ole mõistlik tugevama õigust kasutada. Samas mõtlematu trügimine ei ole mõistlik ning võib tuua kaasa rohkem kahju kui kasu.

“Reastumine on manööver ja manöövri sooritamisel tuleb veenduda, et see on ohutu. Seetõttu jäävad sellistes õnnetustes enamjaolt süüdi need, kes manöövreid sooritavad ehk reastujad” märgib Kruus.

Kruus toonitab, et teisest autost mööda minnes ja tema ette reastudes peavad juhil olema silmad kõikjal ning manöövrit tehes tuleb mitmekordselt veenduda, et see on ohutu ka teiste jaoks. 

Kui õnnetus toimub, siis kaskokindlustuse olemasolul hüvitatakse kahju igal juhul olenemata vastutuse jagunemisest. Kruus soovitab just eelkõige enda rahakoti kaitsmiseks lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele võtta juurde ka kaskokindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.