Kas sinu autol on sobivad talverehvid juba all? Igasugused lamellrehvid meie kliimasse ei sobi

Eestis võib talvisel ajal kasutada lamellrehve, mis on tähistatud mägede ja lumehelbe ikooniga. Varasemalt lubati kasutada ka M+S rehve, kuid need on mõeldud kasutamiseks Kesk-Euroopas, kus on talvised olud pehmemad kui Eestis.Foto: Shutterstock

Käes on aeg rehvivahetuseks. Kuigi mõni päev on küllaltki soe, on teinekord temperatuurid ka alla nulli. Mõistlik on talverehvid panna alla esimesel võimalusel, mitte mängida loteriid, kas esimene korralik lumi ja jää jõuab tulla enne kui su rehvivahetuse aeg või mitte. Suverehvidega jää ja lumega liiklusesse minna on vägagi ohtlik.

Seaduse järgi on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Kui aga saabuvad juba madalamad plusskraadid, siis tasub rehvivahetus ära teha, et juba varakult talvisteks teeoludeks valmis olla. 

Tavaliste M+S lamellrehvidega sõita ei tohi

Talverehvidest kasutatakse Eestis nii naastudega talverehve kui ka lamellrehve. Naastrehvidega tohib sõita 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Lamellrehvidega sõites mingisugust ajapiirangut ei ole ehk nendega võib sõita aastaringselt. Soovitav on suvisel perioodil kasutada suverehve, mis ei kulu nii kiiresti ning mis sobivad suviste oludega paremini kui lamellid.

Kusjuures, oluline on teada, et lamellrehvide puhul tohib sellest hooajast kasutada rehve, mis on tähistatud mägede ja lumehelbe ikooniga. Varasemalt lubati kasutada ka M+S rehve, kuid need on mõeldud kasutamiseks Kesk-Euroopas, kus on talvised olud pehmemad kui Eestis. Selliste rehvide omadused võivad külmas ja lumistes tingimustes oma pidavad omadused kaotada.

Mägede ja lumehelbe ikooniga lamellrehvid tähistavad lumeks sobivaid rehve ning on mõeldud sõitmiseks lumistes ja külmades oludes nagu Eestis ja lähiriikides esineb. Lisaks on olemas veel ka jäärehviikoon, mis on eriti talvisteks ja jäisteks oludeks mõeldud. 

Vahetamisega viimase minutini ei tasu venitada

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tulevad talverehvide eelised välja juba madalate plusskraadide juures. Kindlasti ei soovita ta venitada viimase hetkeni ning jääda lootma ilmateate prognoosidele.

Kui rehvivahetus siiski jääb hilja peale, siis tuleb oma sõidud kindlasti rahulikult läbi mõelda. Esimene lumi võib sulada sama kiiresti, kui see alla sadas, mistõttu ei tasu kohe ärevaks muutuda ning suverehvidega liiklusesse tormata, et rehvivahetuspunkti sõita. Pigem oodata, kuniks esimene lumi ära sulab ning siis rahulikult endale aeg broneerida. 

Kartusele, et asfaldil sõitmine rehve liigselt kulutab, ei tasu liiga palju tähelepanu pöörata. Kevadel ei aja inimesed täpselt järge, millal viimane lumi või jää ära sulab. Ka sügisel ei juhtu midagi kui mõni nädal varem enda autole rahulikult sobivad rehvid alla panna.

Suurema turvatunde ja südamerahu tagamiseks tasub kaaluda enda sõidukile ka kaskokindlustuse sõlmimist. If Kindlustuse kaskokindlustuse kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.