If Kindlustuse blogi

Kas talvel tehakse liikluses rohkem kahjujuhtumeid?

Foto: Scanpix/Dmitri Kotjuh/Järva Teataja.

Talvekuudega seostub paljudel autojuhtidel libedad ja hämarad teeolud, talverehvide vajalikkus ja ehk varasemast rohkem auto puhastamine.

Kuigi talvised ilmastikutingimused muudavad autosõidu teatud määral keerulisemaks, näitab If Kindlustuse kaskokindlustuse kahjude statistika, et talvekuud teistest aastaaegadest õnnetuse arvu osas oluliselt ei eristu.

Viimase viie aasta talvi vaadates on esimene lumi tulnud maha oktoobris, välja arvatud 2015. aastal, kui see juhtus novembris. Esimesed külmakraadid ja lumi tulevad alati ootamatult ning toovad kaasa avariide kasvu, kuid peale muutunud sõiduoludega harjumist stabiliseerub ka õnnetuste arv.

Liikluskindlustuse kahjude pealt on näha, et nendes kuudes kasvab toimunud õnnetuste hulk keskmiselt 15-20%. On aastaid, kus esimene lumi on väga ootamatult tulnud ning kahjude arv teinud hüppelise kasvu, kuid on olnud ka aastaid, kus talv toob kaasa mõõduka õnnetuste arvu kasvu.

Kõige ohtlikum paistab statistika põhjal seega just esimene lumi, milleks juhid sageli valmis pole ja mille saabumise ajaks ei ole kõik juhid pruukinud veel rehvivahetuspunktis käia.

Et talvel kõiksugu ootamatusteks siiski valmis olla, tasub üle vaadata autos hoitavad esemed ja ka näiteks see, kas sinu kindlustuspaketis on autoabi juba olemas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.