If Kindlustuse blogi

Kas tead: mis soost ja vanusest on keskmine kaskojuhtumi põhjustaja?

Foto: Shutterstock

Meil kõigil võib olla mingi eelarvamus, kogemus või siis lihtsalt statistiline mõtlemine, mille põhjal pealkirjas toodud küsimuse vastust arvata. Meil on olemas õnneks natukene numbreid.

Võtsime If Kindlustuse statistikast välja kaskokindlustuse osa ning vaatasime, milline on õnnetuste põhjustamine soolises ja vanuselises lõikes.

Õigesti vastasid need, kes pakkusid, et rohkem õnnetusi põhjustavad mehed. Tervelt kaks kolmandikku kõikidest õnnetustest ehk 63,3%. Siinkohal on siis juttu kaskojuhtumitest.

Vanuselises lõikes, ilma soolisi erisusi tegemata, on kõige rohkem kaskojuhtumeid põhjustanud 35-44 aastased juhi. Nemad moodustavad koguarvust 28%.

Seega pakkudes said ilmselt õige tulemuse need, kes mõtlesid võimalikult statistiliselt ja sellele, mis vanuses ja soost juhte kõige rohkem liikluses osaleb ning lisada neile kõrgem riskikäitumine.

Samas võib juhtuda õnnetusi igaühega meist. Kui sa ise ei põhjustanud liiklusõnnetust, siis hüvitatakse kahjud kahju põhjustaja liikluskindlustuse poolt, kui aga olid ise süüdi, hüvitatakse sinu sõiduki remont kaskokindlustuse poolt.

Mõistagi, kui sul oli enda meelerahuks kaskokindlustus sõlmitud. Vaata ja arvuta siit, kui palju selline rahu sulle maksaks.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.