If Kindlustuse blogi

Kas teadsid: Eesti juhid teevad välisriikides sama palju avariisid kui Tartumaal

Foto: Scanpix/Tartu Postimees/Margus Ansu.

Viimase 12 kuu jooksul toimunud ja If Kindlustuse poolt käsitletud liiklusõnnetuste kahjudest on 48% leidnud aset Harjumaal.

Kui pea pooled liikluskahjud Eestis leiavad aset just pealinnas või selle lähipiirkonnas, siis kuidas on lood ülejäänud juhtumitega?

Ehk isegi veidi huvitaval kombel on liikluskahjude arvult järjekorras teisel kohal Tartumaal ja välismaal juhtunud õnnetused. Nimelt on 13% kõikidest juhtumitest viimasel aastal leidnud aset Tartumaal ja sama palju ka välismaal.

Täpsemalt jaotub välisriikide kahjusagedus sedasi: 22% Saksamaal, 20% Soomes, 15% Rootsis, 5% Venemaal ja 5% Norras. Kusjuures välismaal on võrreldes kodumaaga ka tunduvalt kallimad kindlustusjuhtumid — keskmiseks kuluks juhtumi kohta on 3708 eurot.

Tartumaal see-eest on ühe juhtumi keskmine kulu 2011 eurot ning Harjumaal sellest 7% madalam ehk 1876 eurot.

Eestis järgnevad Harjumaale ja Tartumaale Ida-Virumaa (4%), Pärnumaa (3%) ja Lääne-Virumaa (3%). Võrumaal, Viljandimaal, Raplamaal, Läänemaal ning Jõgevamaal on registreeritud 2% kõikidest liikluskahjudest.

Liiklusõnnetuste arvu mõjutab mõistagi liiklustihedus, mistõttu ei ole imestada, et Tallinnas ja Tartus ning nende ümbruses juhtub õnnetusi rohkem.

Välismaal esinenud liiklusõnnetustest enamik on seotud veoautode ja bussidega. Nende läbitud vahemaad on kordades suuremad kui sõiduautodel ning seda olulisem on kinni pidada töö- ja puhkeaja vahekorrast, et säilitada ka võõrastel teedel ja keskkonnas vajalik tähelepanu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.