If Kindlustuse blogi

Kas teadsid, et mopeedid vajavad samuti liikluskindlustust?

Liiklusõnnetuse korral katab nii ravi- kui muud kulud liikluskindlustus, mitte näiteks mopeediomanik ise.Foto: Shutterstock

Kevadel ilmub autode kõrval tänavatele hulgaliselt kaherattalisi sõidukeid. Peremehed veeretavad oma mopeedid ja mootorrattad ning muud kergsõidukid garaažist välja ja kihutavad otsejoones liiklusesse. Paraku selgub, et ühel või teisel põhjusel pole paljudel nendest sõidukitest kehtivat liikluskindlustust.

Statistika kohaselt sõidavad liikluskindlustuseta ringi eelkõige mopeedid. Nende juhid on peamiselt nooremad inimesed, kes võib-olla polegi sellest teadlikud, et ka mopeedile tuleb kindlustus sõlmida. Nii võibki juhtuda, et kui need ilma liikluskindlustuseta juhid õnnetusse satuvad, võivad nad suures hädas olla.

Tegelikult on Eestis kehtiva seaduse kohaselt nii, et ka mopeediomanikud peavad oma sõiduvahendi transpordiametis registreerima, sellele antakse registreerimismärk, misjärel tuleb sõiduvahendile liikluskindlustus sõlmida. Lähemalt võib lugeda: Transpordiameti kodulehelt.

Miks on liikluskindlustus oluline?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg rõhutab, et mopeedi liikluskindlustus on väga oluline. “ Mopeedidega võib arendada küllaltki suurt kiirust, juhid on sageli noored, uljad ja kogemusteta. Võrreldes elektritõuksi või tasakaaluliikuri omanikega on mopeediomanikud tegelikult paremas seisus, et neid kaitseb liikluskindlustus.“

Veilberg koputab eriti just lapsevanemate südamele ja juhib nende tähelepanu sellele, et väga tähtis on oma lapse mopeed kindlustada. “Kui teie laps läheb koos sõbraga sõitma ning satub liiklusõnnetuse ja tal ei ole kehtivat liikluskindlustust, siis võib juhtuda, et vanematel tuleb oma taskust hüvitada kõigele lisaks ka sõbra ravikulud,” toob ta näite.

Kui palju mopeedi liikluskindlustus maksab?

Mopeedide kindlustamine on siiski soodsam kui näiteks autole liikluskindlustuse soetamine. Veilberg ütleb, et kindlustuspoliise saab osta nii hooajaliselt kui vajadusel vaid sõiduperioodiks. If Kindlustuses maksab mopeedi liikluskindlustus pooleks aastaks suurusjärgus 30 eurot. Samas liikluskindlustuseta sõitmise eest on võimalik saada trahv.

Veilbergi sõnutsi olekski väga mõistlik enne uue hooaja algust oma mopeedi tehniline seisukord üle kontrollida – kas tuled põlevad, pidurid ja muu töötaks nagu peab ning ühtlasi teha kohe ära ka liikluskindlustus.

Rohkem infot liikluskindlustuse kohta leiab If Kindlustuse kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.