If Kindlustuse blogi

Kas vajan kaskokindlustust, kui olen ise hea remondimees?

Üldjuhul vajavad õnnetusse sattunud autod keretöid, mida ise on kodus pea võimatu teha.Foto: Shutterstock

Meie seas leiduvad nii mõnedki kuldsete kätega autofanatid. Vahel pöördud ehk enne teenindusse minemistki oma hea tuttava poole, kes oskab sulle anda nõu, mis probleem su autol võib olla ning eriti oskuslik tuttav võib ehk selle sõbramehena äragi parandada. Kas sellised head remondimehed ise vajavad enda autole kaskokindlustust?

Aerosooliga autot ei paranda

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul ei ole selline lähenemise paljudes olukordades siiski reaalne. “Poelettidel müüdava aerosoolvärviga paraku autot kvaliteetselt parandada ei saa,” märgib Kruus. Ta toob välja, et peamised kahjud on üldjuhul seotud sõiduki kerega ning kui inimesel just ei ole koduhoovis keretöökoda, siis on ei ole reaalne, et oleks võimalik probleem kodus korrektselt ja kvaliteetselt lahendada.

Kruusi sõnul on kindlustusseltsid löönud käed remonditöökodadega, kes omavad vastavaid tööruume, -vahendeid ja -oskusi, mis tagavad kvaliteedi, millega autoomanik rahule võib jääda.

“Korralik nõuetekohane remont maksab vägagi palju, ka väiksemad remonttööd algavad juba kuskil 500 euro juurest,” märgib Kruus. Igatahes soovitab ta ka headel remondimeestel, kes autode hingeelu hästi tunnevad, võtta enda masinale ka kaskokindlustus, mis annab lisakaitse erinevate õnnetusjuhtumite korral ning mis tagab, et sõidukiga saab ka pärast remonti edukalt liiklusesse naasta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.