If Kindlustuse blogi

Kas võtmevaba funktsiooniga autot on võimalik varguse vastu kindlustada?

Võtmevaba käivitamine on tänapäevaste autode puhul sageli juba baasvarustuses. Lähened autole, avad ukse, vajutad nuppu ja sõidad. Ei mingit taskute kobamist ja meenutamist, kuhu seekord sai võti pandud.

Samas on elu lihtsamaks läinud ka varastel. Toas asuva võtme signaali saab vastavate seadmetega võimendada. Varas käivitab auto ja sõidab minema. Omanik märkab juhtunut ilmselt alles hommikul, kui kallis sõiduk on juba kaugel.

Kaks erinevat kindlustamist

Kas selle vastu saab end kindlustada? Siinkohal lausa kahes mõttes. 1) Kas kindlustusfirmal on mingid eritingimused võtmeta autode puhul ja 2) kuidas ennast kindlustada, et keegi üldse ei saakski varastada.

If Kindlustuses ei kehti võtmevabade autode kindlustamisel eritingimusi.

Autoomanik saab oma auto kaitsmiseks ka ise palju ära teha ning kus on probleem, seal on välja mõeldud ka juba lahendusi.

Lülita võti ööseks välja

Seda võimalust pakuvad mõned autotootjad ning teatud nupukombinatsioonide vajutamisel lülitab võti enda saatja välja. Kõige mõistlikum on esimese asjana küsida autoesindusest nõu ja seal osatakse öelda, kas tootja poolt on mingid nipid sisse ehitatud.

Hoia võtit kohas, kus raadiolained välja ei pääse

Ilmselt on kõik kuulnud nalju stiilis, et pane võti ööseks külmkappi, seal on hea varjestus. Võib olla isegi on, aga külm temperatuur ei tee kindlasti võtme patareile head, seega väga tark mõte see pole.

Oma võtmeid tasuks hoida koduuksest kaugemal, kuna võtme tegevusraadius on piiratud.

Võimalik on endale tellida internetist spetsiaalne ka võtmetasku, mis laineid välja ei lase saata või siis nõrgestavad seda tublisti. Tegemist on täiesti töötava variandiga, lihtsalt jälgida tuleb netiostlemise põhitõdesid – loe kommentaare, hinnanguid ning püüa aru saada, kas tegu on ikka usaldusväärse müüjaga.

Kasuta lisaturvavarustust

Kui elad eramajas, siis paigalda valvekaamera. Isegi odavam jälgimisseade võib pätid ära hirmutada. Kui eramaja pole, siis kasuta võimalikult hea nähtavusega parkimiskohti, kõrvalmajade kaamerate vaateulatust või lihtsalt kohta, kus oleks pätil võimalikult ebamugav askeldada.

On ka vana kooli turvavarustus – roolilukk, pedaalilukk, käigukangilukk, mida igal parkimisel on tüütu kasutada, aga ööseks võib ju panna. Iga asi, mis varast segab ja varguse protsessi pikendab, on abiks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.