If Kindlustuse blogi

Kasko mootorrattale: miks tasub enda kaherattaline kindlustada?

Foto: Shutterstock.

Soojad päikeselised ilmad pakuvad sõidulusti ka mootorratturitele. Suvise sõidurõõmu juures tuleb samas meeles pidada, et järgitakse kõiki liiklusreegleid ja tagatakse maksimaalne võimalik ohutus. Lisaks autodele ei ole õnnetustest säästetud ka kaherattalised sõiduvahendid, mistõttu on väga mõistlik lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele sõlmida enda mootorrattale ka kaskokindlustus ehk motokasko

Keskmine mootorratta kahju on 5000-6000 eurot

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja räägib, et mootorrataste kahjukulu on keskmiselt viis kuni kuus tuhat eurot ehk teisisõnu lähevad need õnnetuste järgselt tihtilugu “mahakandmisele”, mistõttu on kaskokindlustus alati kasulik abimees.

Kaskokindlustusele omaselt hüvitatakse kahju ka juhul, kui avarii põhjustab rattur ise või juhtub mõni muu õnnetus. Kuid sellele lisaks on motokaskol veel mitmed teisi eeliseid.

Näiteks hüvitatakse võtme kadumise või hävimise korral kulud omanikule ilma omavastutuseta ehk tasuta. Muuhulgas kuuluvad hüvitamisele ka nii juhi kui kaasreisija kiivrid, riided ja kaitsmed kuni 1000 euro ulatuses. 

Samuti saab kaherattalise omanik kasutada vajadusel tasuta autoabi teenust. Kui mootorrattal peaks ilmnema mingisugune tehniline rikke, mille tagajärjel enam sõitu jätka ei saa, on alati võimalik kutsuda autoabi, olenemata ajast ja asukohast. 

Lisakaitse tagamiseks saab valida ka Motokasko Extra, mille alusel kehtib 15% täiendav hüvitis mootorratta hävingu või varguse korral. Paketi hulka kuulub veel liisingukindlustus, millega hüvitatakse liisingu jääkväärtuse, kui sõiduki jääkväärtus ületab turuväärtust. Samuti makstakse hüvitist maksimaalselt 100 päeva eest, mil liisinguvõtja on kindlustusjuhtumi tõttu töövõimetu.

Oluline on meeles pidada, et kindlustada saab kuni 20 aasta vanuseid mootorrattaid ning kaitsed kehtivad kõikjal Euroopas, välja arvatud Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas. 

Erineva suurusega omavastutused

Sõlmides mootorrattale kaskokindlustuse, saab rattaomanik valida kolme erineva suurusega omavastutuse vahel – 200, 400 ja 650 eurot – et seeläbi kindlustuse hinda enda jaoks sobivamaks muuta. Suurem omavastutus tähendab väiksemat kindlustusmakset. 

Motokasko hinda saad arvutada siin. Kontrolli ka üle, kas sinu kaherattalisel on kehtiv liikluskindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.