If Kindlustuse blogi

Kaskokindlustus: kas asendusauto asemel võib valida ka muu transpordivahendi?

Foto:Shutterstock.

Kindlustusjuhtumine järel remonti läinud auto jätab tihtipeale omaniku ilma hädavajaliku liiklemisvahendita, mispärast pakutakse kaskokindlustuse raames sageli asendusautot.

Küll aga võib tekkida küsimus, et kas asendusauto asemel on võimalik rahadega katta ka muid transpordikulusid, nagu näiteks bussi, takso või lennuki omi?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus vastab, et Ifi laiema kaitsega kaskopakettides on võimalik valida lisaks asendusauto kasutamisele ka rahaline hüvitis. Hüvitis on vastavalt paketile kas 30 või 60 eurot päeva eest, mil sõiduk oli remondis ning maksimumperiood, mille eest rahalist hüvitist makstakse, on 7 päeva. „Sel juhul on kliendil endal võimalik valida temale sobiv liiklemisvahend ning kindlustusega midagi kooskõlastada ei ole vaja.“ lisas Kruus.

Kaskokindlustus katab asendusauto kulud ka vaidluse ning remondiperioodide ajal. Enne kaskolepingu sõlmimist tuleks kindlasti lepingutingimused selgeks teha ning uurida, millistel tingimustel ja kui kauaks asendusautot võtta saab.

If Kindlustuses algab asendusauto kasko teisest tasemest ehk Superkasko Extra. Asendusauto saab If Kindlustuse koostööpartneri juurest ja see peab olema kindlustusandjaga kooskõlastatud.

Asendusauto on reeglina populaarne valik ning eriti nende seas, kelle jaoks on auto igapäevane liikumise vahend enda ja perekonna elu korraldamisel.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.