If Kindlustuse blogi

Kaskokindlustus – kas mõistlik lahendus ka liisingust välja ostetud autole?

Liisingust väljaostetud auto puhul on kaskokindlustuse puhul tegemist majandusliku otsusega. Ühelt poolt tähendab kaskokindlustus lisaväljaminekut. Teisest küljest tuleb vaadata, et kasko puudumisel võib õnnetus tuua väga suure augu sinu rahakotti.Foto: Shutterstock

Kõigile on teada, et kaskokindlustus on kohustuslik nii uutele kui kasutatud autole, mis on võetud liisingusse. Seda selleks, et pank saaks oma riskid maandatud. Kas tasub aga kaskokindlustusele mõelda ka siis, kui liisinguperiood on möödas ning oled auto omanikuks saanud?

Kasko võib päästa suurtest väljaminekutest

Tegelikult on tegemist majandusliku otsusega. Ühelt poolt tähendab kaskokindlustus lisaväljaminekut. Teisest küljest tuleb vaadata, et kasko puudumisel võib õnnetus tuua väga suure augu sinu rahakotti.

Kasko kaitseb omanikku nende õnnetuste korral, kus süüdlaseks on juht ise või siis muu kahju, mida ei kata kohustuslik liikluskindlustus. Inimene ei saa paraku kontrollida kõiki olukordi. Näiteks isegi kui sõidad ettevaatlikult, võivad ikkagi auto aknad saada täkkeid või mõni metsloom võib ootamatult teele joosta. Ühel juhul tähendab see kulu autoomanikule sadades, teisel juhul tihti ka tuhandetes eurodes.

Seega tasub kaskost loobudes mõelda, kui palju on sul isiklikke sääste, et remondikulude eest välja käia. Lihtne teelt väljasõit või väiksem tagant otsasõit, kus süüdi jääd ise, võib tänapäevastel autodel olla tuhandetesse eurodesse ulatuv väljaminek. Piisab juba sellest, kui mõned turvapadjad lahti lööb.

Ja väiksemad kõksud ja kriimud, mis kokkuhoiu eesmärgil tegemata jäetakse, hakkavad langetama auto turuväärtust. Väiksemadki keretööd hakkavad tavaliselt pooletuhandest eurost.

Kulusid saab optimeerida ka kaskot omades

Kui auto on liisingus, siis on pangal teatud nõuded, mida kasko peab katma. Kui pank enam seotud ei ole, siis on paindlikkust palju rohkem ning igakuine kulu kaskole võib osutuda tunduvalt väiksemaks kui varem.

Näiteks on võimalik valida väiksemate kaitsetega paketi või suurendada omavastutuse osa, et kasko oleks jätkuvalt abiks suuremate kahjude korral.

Kui oled valmis suurendama omavastutust ja loobuma mõnedest kindlustuskaitsetest, et vähendada oma kindlustusmakse suurust, helista If Kindlustuse kindlustustelefonile 777 1211 ning kindlustusfirma teeb täpselt sinu vajadustele sobiva pakkumise.

Kaskokindlustuse võimalustega saad tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.