If Kindlustuse blogi

Kaskokindlustus kulub ära ka vanemale autole

Foto: Pixabay

Levinud arvamus, et kaskokindlustus on vajalik vaid uute autode omanikele ja et pärast liisinglepingu lõppemist ei ole seda vaja, ei pea tegelikult paika. If Kindlustus selgitab, et kaskokindlustuse lepingu saab sõlmida nii vanematele autodele kui ka soovi korral lausa uunikumidelegi.

Kasko kuni 20aastastele autodele

If Kindlustuses on auto kaskokindlustuse “vanusepiirang” kuni 20 aastat. Paljude 15–20 aasta vanuste autode turuväärtus on juba väga väike ning siis tuleb põhjalikult kaaluda, kas kasko ikka on vajalik.

Samas on ka kallemaid marke, nagu nt Audi, Mercedes, BMW, mille väärtus võib ka pärast 15 aastat olla enam kui 10 000 eurot ja sellist vara tasub kaskokindlustuse lepinguga kaitsta küll. Samuti ei tasu unustada, et meie teedel juhtub küllaltki tihti õnnetusi metsloomadega ja alati tasub kaaluda, kas inimene on valmis iseseisvalt tasuma auto remondi eest või mitte.

Ka uunikume saab kindlustada

Kaskokindlustuse lepinguga kaitsta ka uunikume. Kuid sellist kindlustust ei saa sõlmida internet teel. Kindlustusega tuleb võtta ühendust telefonitsi (If Kindlustuse kliendiinfo telefon on 777 1211) ning kindlustussoov edastatakse riskihindamise osakonda. Sealsed spetsialistid selgitavad välja auto kindlustusväärtuse ja seejärel tehakse kaskokindlustuse pakkumine.

Tingimused on üldjuhul samad, mis teistelgi autodel, kuid enamasti soovib kindlustusselts lepingus fikseerida mõningad lisaklauslid. Näiteks tahetakse kindlaks määrata, kuidas toimub auto remont. 30–40 aasta vanustele autodele ei ole saada varuosi, kõikjal neid ei remondita ja seetõttu tuleb sellised tingimused eelnevalt kokku leppida.

Kindlustus tavapäraselt üheks aastaks

Eakama auto omanikul tasub kindlustuspakkumise saamiseks võtta ühendust kindlustusseltsiga. Spetsialistid oskavad nõu anda, missuguse kaitse peaks kindlasti lepingusse kirja panama, millisest võib loobuda.

Näiteks on mõnikord põhjendatud, et üle 15 aasta vanustel sõidukitel loobutakse vargusriskist. Tõenäosus, et sellises eas auto ärandatakse, on üsna väike ja nõnda saab kindlustuse hinda odavamaks.

Kaskoga kaasneb ööpäevaringne autoabi

Eriti just vanemate autode omanikele kulub marjaks ära ka If Kindlustuse kaskokindlustusega kaasnev ööpäevaringne autoabi teenus.

See võib olla kasulik mitmel moel, näiteks kui autol puruneb teel rehv, auto ei käivitu, otsa kütus või juhtub mõni muu õnnetus. Samuti pukseeritakse tasuta katkine auto Eesti piires kliendile sobivasse kohta.

Ifis katab kaskokindlustus ka näiteks varguse, tulekahju, looduseõnnetuse või vandalismi tagajärjel tekkinud kahjud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.