If Kindlustuse blogi

Kaskokindlustus pakub tõelist kindlustunnet ka vanemate autode omanikele

Kaskokindlustus annab juhile kindlustunde, mida liikluskindlustusega võrrelda ei saa. Isegi juhul, kui vigastad ise kogemata oma autot, teeb kindlustus sõiduki korda. Ifis katab kaskokindlustus ka näiteks varguse, tulekahju, looduseõnnetuse või vandalismi tagajärjel tekkinud kahjud.

Üks levinuimaid kaskokindlustuse juhtumeid on klaaskindlustus ehk kui auto esiklaasile tekib täke, parandatakse see või vahetatakse klaas ilma omavastutuseta.

Kevadeti teevad inimestele muret löökakudest tulenevad kahjud, kuna peale talve on selliseid auke väga paljudel teedel ja nende parandamine võtab aega. Kaskokindlustus hüvitab ka sellised kahjud.

Levinud on arvamus, et kaskokindlustus on mõeldud ainult uutele ja otse esindusest välja veerenud autodele. Ifi kaskokindlustuse tootejuhi Meelis Tara sõnul ei tohiks auto vanus saada takistuseks kaskokindlustuse soetamisel. Seetõttu laiendati Ifis auto vanuse piirangut kuni 20 aastani.

“Peamiselt mõjutab see kallima margi autosid – BMW, Mercedes, Audi – kus 16-aastase sõiduki väärtus võib ulatuda ka üle 10 000 euro ja sellist vara tasub kindlasti kindlustada,” ütles Tara.

Kuigi internetis pakutakse valikuvõimalustena kolme erinevat Superkasko paketti, siis Tara sõnul on tegelikult olemas ka tavakasko variant vanematele sõidukitele, mida võib küsida helistades numbrile 777 1211.

“Tavakasko on tunduvalt odavam, sest seal ei ole varguse ja röövimise riski, mida vanematel autodel esineb vähem,” selgitas Tara. Lisaks on vanemate autode puhul võimalik teha oma kasko soodsamaks, kui muuta omavastutuse kõrgemaks või jätta välja klaasikindlustus.

Enamik suuremaid kindlustusseltse pakuvad kaskokindlustust kuni 15 aastat vanadele sõidukitele. Lisaks tasub arvestada, et Ifi kaskokindlustus katab isegi juhi raske hooletuse tõttu tekkinud kahjud.

Kaskokindlustusega (ka vanematele sõidukitele) kaasneb 24/7 autoabi võimalus. Autoabi on tihti abiks just vanemate sõidukite puhul, sest:

  • Kui sõidukil tekib ootamatult tehniline rike (nt tühi aku, katkine rehv, vale kütus, kütuse otsasaamine, võtmete kaotamine), saadetakse Sulle abi. Kütuse eest tuleb küll kliendil ise maksta, aga näiteks auto käivitamise või rehvivahetuse eest mitte;
  • Rikkega sõiduki tasuta pukseerimine Sinu poolt soovitud sihtkohta Eesti piires
  • Sõiduki välja aitamine lumest, liivast või mudast. Ka selle eest ei küsita kliendilt tasu.
Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.