If Kindlustuse blogi

Keegi sõitis autole öösel otsa: kuidas liiklus- ja kaskokindlustus sind aitavad?

Kujuta ette, et astud hommikul kodust välja, sead sammud auto poole ja… keegi on sellele sisse sõitnud. Just nimelt “keegi”, sest süüdlane pole vaevunud peatuma ning on maha jätnud ühe lõhutud auto ja hulgaliselt peavalu.

Liikluskindlustus tuleb appi vaid juhul kui süüdlane leitakse

Sellised juhtumid ei ole kahjuks nii harvad kui inimesed ette kujutada tahaksid. “Kui keegi öösel sinu sõidukile otsa sõidab, on teine juht tihtipeale suure tõenäosusega joobes ning põgeneb sündmuskohalt. Kui sina ei suuda nüüd nii kiiresti reageerida, et auto numbrimärki näha, jääb süüdlase leidmine politsei teha,” sõnas Ifi kaskokindlustuse tootejuht Meelis Tara.

Esimese asjana tuleb sellises olukorras Tara sõnul politseid teavitada ning kõik oluline informatsioon edasi anda. Hea õnne korral võib kogu olukord olla mõne kaamera poolt jäädvustatud. Sel juhul on süüdlase leidmise võimalus küll suurem, aga mitte alati garanteeritud.

“Kui inimesel on ainult liikluskindlustus, siis ongi ainuke võimalus, et politsei saab selle inimese kätte,” sõnas ta. “Kui aga süüdlast kätte ei saada, ongi ainuke võimalus, et ohver peab oma auto ise korda tegema.”

Oma sõidukile kaskokindlustuse soetanud juhtidel on sellises täbaras olukorras õnneks südamerahu, et kogu auto remonti ei tule oma taskust kinni maksta. “Kui kasko on peal, siis kasko alt teeb kindlustusselts sõiduki korda. Ohvri tasuda jääb vaid omavastutus,” ütles Tara. Kui kliendil juhtub olema Ifis sõlmitud rohkem kui üks aastane leping, väheneb vastavalt tasemele ka tema kaskokindlustuse omavastutuse summa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.