Kes hüvitab, kui auto katusele kukub hoone katuselt jääkamakas? 

Temperatuurid vahelduvad talvel kiirelt ning see võib tekitada hoonete katustele ja räästastesse jääpurikaid ning suuri jääkamakaid, mis plusskraadidega alla võivad kukkuda. Need on ohtlikud nii jalakäijatele kui maja lähedal parkivatele sõidukitele. 

Kes peaks sellises olukorras vastutuse võtma ja kahjustatud auto kulud hüvitama?

Kahju hüvitamist saab nõuda hoone omanikult, sest lume, jää ning purikate õigeaegse eemaldamise eest vastutab just kinnistu omanik. “Seejuures peab arvestama, et vajadusel tuleb tõendada, et jää kukkus just sellelt hoonelt. Selleks on mõistlik teha sündmuskohal pilte, et oleks näha ka hoone, kust jää kukkus,” ütleb If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus. 

Kui sõidukil on olemas kaskokindlustus, siis hüvitab tekkinud kahju kindlustus. Auto omanikul jääb tasuda vaid omavastutuskulu. Siinkohal tasub aga teada, et omavastutuse saab välja nõuda ka otse hoone omanikult, eriti kui on olemas tõendusmaterjal, et jää kukkus sõidukile just talle kuuluva hoone katuselt. 

Kui mõtled enda auto kaitsmisele, siis oma sõidukile saad kaskokindlustuse hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.